«Герої наших вулиць»: у центрі Луцька зʼявилися банери із портретами загиблих захисників
З 31 жовтня до 28 листопада на Театральному майдані Луцька експонуватимуть банерну виставку «Герої наших вулиць».
Цю виставку реалізує ГО «Історична платформа» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) у містах Київ, Луцьк, Вінниця. Вона присвячена захисникам російсько-української війни, на честь яких названі чи перейменовані вулиці в українських містах. На 16 банерах в Луцьку представлені візуальні й текстові матеріали про воїнів та волонтерів російсько-української війни, зокрема: Романа Ратушного, Олександра Оксанченка, Дмитра Коцюбайла, Юрія Руфа, Олега Куцина, Сергія Миронова, Максима Левіна, Павла Лі, Юлію Здановську, братів Котенків, Олександра Махова. Про це йдеться на сайті Луцькради.
Спільна мета авторів та партнерів Проєкту – підвищити рівень знань про всіх героїв, привернути суспільну увагу до питань меморіалізації, збереження пам’яті про цю війну та її високу ціну, а ще більш загальна – зберегти історико-культурну пам'ять, посилити українську громадянську ідентичність та протидіяти ворожій дезінформації у площині історії.
«Маркування міського простору, зокрема вулиць, створення меморіальних просторів, інтерактивні форми вивчення історії та збереження пам’яті – це все частина нашої національної та суспільної традиції вшанування оборонців та жертв війни. Робота над національною стратегією меморіалізації триває», – говорить про місію проєкту Голова ГО «Історична платформа» Інна Крупник.
Український культурний фонд (УКФ) на своїх сторінках в соціальних мережах зазначив: «Експозиція від команди «Стріткод: історія на кожному кроці» (@streetcodeua) – можливість відчути біль втрати й гордість водночас – за героїв, які залишили по собі слід не лише на картах, а й у наших серцях. Приходьте, щоб згадати та вшанувати тих, хто став частиною української історії назавжди».
На жаль, одна виставка не в змозі розповісти про всі імена. Проєкт «Стріткод» разом з партнерами та Луцькою міською радою ставить за мету встановити таблички з QR-кодом про українських історичних діячів, видатних земляків та сучасників на вулицях, що носять їхні імена. Тож попереду ще багато роботи з меморіалізації, яку здійснюють саме громадські ініціативи.
Головний художник проєкту «Стріткод», куратор та ментор виставки – Сергій Федоров, дизайнери та ілюстратори – Олександр Івашко, Поліна Полівод.
В Луцьку проєкт «Стріткод: історія на кожному кроці» реалізується за підтримки Луцької міської Ради в партнерстві з Волинським державним університетом та ТОВ «Аквапрінт».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром