Запрошують на відкриття виставки Романа Романишина «Важливі речі: дерево, папір, камінь, бронза» у Луцьку
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться відкриття виставки Романа Романишина «Важливі речі: дерево, папір, камінь, бронза».
Відкриття запланували на 17:00 2 листопада. На подію вхід безкоштовний. Про це організатори повідомляють у фейсбуці.
«Художник, який має даний Богом талант, не може не творити. Як зерно, котре падає у благодатну землю, не може не прорости... тим більше, що земля українська є справді щедрою.Здається, для Романа Романишина творчість не є чимось особливим. Для нього це немовби цілком природний життєвий стан, поруч з биттям серця, циркуляцією крові, снуванням думок. Він не потребує знаходити час для творчості. Креативний стан просто не покидає його, навіть уві сні...Його творчі формули живляться любов’ю і «нелюбов’ю», а поміж тим – усім спектром притаманних людині емоцій та асоціацій. Джерелом любові є сім’я і родина, найближчі люди й рідна земля-Україна. Відповідно, «нелюбов» концентрується на всіх тих, хто не дає нормально жити тим, кого любиш...
Художник не втомлюється формувати власний ірреальний світ, в якому все можливе, де стираються часові і просторові межі, грані між мистецькими різновидами та жанрами, усталеними правилами застосування матеріалів і технік. Площинні графічні й живописні композиції вільно переростають в об’ємні форми, наповнюються кінетичним рухом та несподіваними акустичними ефектами. Їх живить добровільна жертва – частина душі автора, джерело потужної енергетики, яке невпинно проривається назовні, не дає глядачеві залишатися байдужим.
Головним рушієм на творчому шляху Романа Романишина є постійна суперечка: що головніше – кінцевий результат чи сам рух до нього. В момент осягнення чергового рівня, коли здобуток стає цілком очевидним, коли його, здавалось би, можна успішно розвивати, експлуатуючи відпрацьовані виражальні засоби, художник рухається далі. Так, ніби найважливішим для нього є зустрічний вітер, струмінь свіжого повітря, безконечний шлях до незвіданого. Це – фанатичний рух мандрівника-першовідкривача, котрий прагне заглянути у кожен закуток величезної мистецької планети», – відгукується про митця Орест Голубець, професор, доктор мистецтвознавства, академік НАМ України.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром