Депутати бюджетної комісії дивилися, як працює «Луцькводоканал»

Постійна комісія Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів провела виїзне засідання на КП «Луцькводоканал».
У переліку об’єктів, роботу яких оглянули депутати, – станція водоочистки, ремонт напірного каналізаційного колектора, фотоелектрична станція, системи резервного живлення тощо. Про це написали на сайті Луцькради.
Першим побачили, як тривають ремонтні роботи на каналізаційному колекторі, що на вулиці Цегельній. До слова, це один із пунктів проєкту співпраці між КП «Луцькводоканал» та Дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ). Колектор проходить у зоні впливу на заповідник місцевого значення «Гнідавське болото» вздовж річки Стир біля проїжджої частини. Продовж 2023 року зафіксовано 17 виїздів аварійних бригад для локалізації та подальшої ліквідації витоків стоків. Таким чином стан каналізаційного колектора унеможливлював його подальшу експлуатацію та міг призвести до виникнення надзвичайної техногенної ситуації. Нині тривають роботи по заміні 900 метрів труб для подальшого якісного водовідведення.
Депутати побачили також роботу фотоелектричної станції. Члени комісії змогли побачити реалізований проєкт власної генерації електроенергії шляхом встановлення чотирьох модульних фотоелектричних станцій. Їх загальна потужність – 0,6 МВт. Завдяки цьому проєкту водоканал покриває частину потреб в електриці, а після його окупності має й додаткові кошти.
Осіннє сонце, незважаючи на меншу активність, уже принесло для КП «Луцькводоканал» дохід у сумі 1 мільйон гривень. За підрахунками підприємства, наступного сезону цифри доходу від генерації сонячної енергії можуть бути щонайменше в 7 разів більшими. До слова, добута енергія влітку зможе покрити понад 35 відсотків власних потреб електроенергії підприємства, а собівартість такої енергії у 8 разів нижча. Останні місяці осені вже показали приріст генерації енергії на 15 відсотків.
Як працюватиме підприємство в період блекаутів, було одним із актуальних тем для обговорення депутатів на «Луцькводоканалі». Члени комісії ознайомились з реконструкцією систем електропостачання, які пов’язані з роботою підприємства під час блекаутів. Зокрема, систем запуску двигунів, які за умов вимкнення електрики будуть спроможні забезпечити роботу насосного обладнання.
Дубнівська насосна станція водопідготовки і її робота стала ще одним об’єктом, на який звернули увагу депутати. Станція забезпечує очищення, зберігання і подачу води для майже 150 тисяч мешканців Луцької громади. Вона була збудована ще в середині 70-тих років минулого століття і відтоді жодного разу не реконструювалась. Хоча питання капітального ремонту Дубнівської станції водопідготовки підіймалося ще з 2003 року. Лише зараз розробили наймасштабніший проєкт за останні 30 років у сфері водопостачання, аби модернізувати Дубнівську станцію водопідготовки. Якщо цього не зробити зараз, це матиме катастрофічні наслідки для роботи підприємства та життя громади.
Директор підприємства «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк розповів про реконструкцію станції водопідготовки і показав перебіг робіт, які поступово включатимуть встановлення найсучасніших фільтрів, переобладнання насосних станцій, а також отримання параметрів очищеної води, що відповідають сучасним стандартам якості й безпеки. Інноваційна складова проєкту полягає у застосуванні сучасних американських та польських технологій KREVOX та Culligan. Технологічні процеси водопідготовки після реконструкції перейдуть в автоматизований режим роботи й практично виключать вплив людського фактора на результат роботи системи. Виробництво, кероване мікрочипами, дасть можливість забезпечити найвищу якість питної води в громаді. Окрім цього, як стверджують, фінансування проєкту реконструкції Дубнівської станції водопідготовки жодним чином не вплине на сімейний бюджет лучан і суми в платіжках.
Постійна комісія Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів високо оцінила роботу підприємства.
Читайте також: «Луцькводоканал» обслуговуватиме близько 500 домогосподарств Боратинської громади
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром