«Тихі» книги мовчать, говорять діти: у Жидичині стартувала серія тренінгів з міжкультурного діалогу

У Жидичині відбувся перший тренінг в межах проєкту «Інтерактивна читальня: простір тихих книг та ментального здоров'я». Учасники, студенти ЛНТУ, за допомогою «тихих» книг навчалися міжкультурного діалогу та розкривали власні емоції під керівництвом тренерки Юлії Дащук.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Громадська організація «Спільна справа» I NGO "Work Together».
Перший тренінг із серії нетворкінгів в контексті громадянської освіти і ментального здоров’я, що реалізується в межах проєкту «Інтерактивна читальня: простір тихих книг та ментального здоров'я» відбувся 17 жовтня.
Цього разу учасники, студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЛНТУ, спільно із тренеркою Юлією Дащук опрацьовували тему «Культурне різноманіття та міжкультурний діалог як базис розвитку громадянського суспільства».
Головним інструментом навчання були «тихі» книги. Саме з їх допомогою молоді люди пізнавали основні риси міжкультурної взаємодії, вчилися фантазувати та креативити, відкривати власні емоції та обережно проговорювати проблеми, боротися зі страхами.
Залученість у процес, інтерактивність навчання та відсутність обмежень для уяви і фантазії – це те, що найбільше сколихнуло молодь. Навіть дещо сковані, закомплексовані та сором’язливі підлітки тримаючи в руках книгу починають «щебетати», бо «тихі» книги мовчать, говорять діти.
Проєкт «Інтерактивна читальня: простір тихих книг та ментального здоров'я» реалізується Громадська організація "Спільна справа" I NGO "Work Together"за підтримки Федерального агентства з громадянської освіти (Bundeszentrale für politische Bildung (bpb)) за рахунок коштів Міністерства закордонних справ Німеччини. Організований проєкт Східно-Європейською Асоціацією Громадянської освіти (EENCE - Eastern European Network for Citizenship Education).