У Луцьку реалізували проєкт про відновлення ментального здоровʼя через мистецькі практики

10 Жовтня 2024, 11:29
Показ вистави «Окулбія» 215
Показ вистави «Окулбія»

У Луцьку протягом червня-жовтня 2024 року діяв проєкт «Інклюзивні мистецькі практики для підтримки ментального здоров'я дітей та дорослих під час війни».

Основна мета проєкту – відновлення та підтримка ментального здоров’я українців, дітей та дорослих, що постраждали у війні з Росією (в Україні та за її межами) через мистецькі практики, навчання спеціалістів для роботи з уразливими групами за допомогою Орф підходу, імпровізаційного театру та руху. Про це повідомляє громадська організація «Лабораторія змін», яка й реалізувала проєкт.

Лучани змогли взяти участь в заходах проєкту, які відбувалися протягом літа та осені.

З 1 по 7 липня 2024 року відбулась Лялькова майстерня, участь в якій взяли 10 дітей з інвалідністю та без, пʼять студентів-волонтерів, пʼять тренерів (майстрині-лялькарки, лялькар-механізатор, художники), режисер та психолог. Команда працювала над створенням інклюзивного перформансу «Найцінніший скарб». Усі декорації та ляльок-персонажів створили самі учасниками майстерні. Діти самі придумували героїв, їхню біографію та місію в житті. Перформанс «Найцінніший скарб» показали у Волинському обласному академічному театрі ляльок. Його переглянули більше 70 глядачів та глядачок.

Протягом липня-серпня відбувалась Арт-резиденція для спеціалістів, що працюють з інклюзивними аудиторіями та вразливими категоріями населення в Україні, в рамах якої провели три дводенні тренінги із залученням іноземних експертів Ангеліки Хольцер (Німеччина/Австрія), Пера Готтфредссона (Швеція) та Маркку Кайкконена (Фінляндія) та українських спеціалісток Тетяни Черноус та Лесі Гриценок на теми Орф підходу, імпровізаційного театру та руху та їх практичного застосування для покращення психоемоційного стану та навчання дітей /дорослих з інвалідністю, осіб, що постраждали від війни, та інших уразливих категорій населення. Учасники з Луцька, Києва, Рівного мали можливість вдосконалити свої навички, здобути нові знання та розширити свої професійні контакти.

З 8 по 14 серпня провели Мистецький інклюзивний табір для дітей та молодих людей з інвалідністю та без. У ньому взяли участь 15 осіб з інвалідністю, учасники театральних колективів «ДогориДригом», «Бешкетники», студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки, педагогічного коледжу; волонтери та батьки. З учасниками табору працювали спеціалісти з арт-терапії, сенсорної інтеграції та інклюзії, хореограф/пластиограф, психолог. Режисерка табору – Яніна Зеленська (Україна/Швеція) керувала процесом, створила атмосферу для співтворчості та розкриття талантів усіх учасників. За основу роботи взяли казку/міф. І в ній через яскраві метафори створили розповідь з історій кожного учасника. В п’єсі, яку створили разом, закладені глибокі сенси – пошуки себе, цінність дружби, любов до рідної землі та прагнення до свободи. Показ вистави «Окулбія» відбувся у мистецькому просторі Ангар.

Протягом липня-вересня проходили інклюзивні розвиваючі заняття (музичні, хореографічні, театральні, арт-терапевтичні) для дітей та молоді з інвалідністю та без. Такі заняття не тільки дозволяють навчитись основам театральної майстерності, музикуванню, малюванню, а й позитивно впливають на психо-емоційний стан дітей та молоді, покращують навички соціальної взаємодії.

Для підтримки спеціалістів, які працюють з вразливими категоріями осіб як в Україні, так і за її межами, провели три онлайн воркшопи. До їх проведення долучились фінські та українська спеціалістки – Еліза Сеппанен, Єссіка Лампі  та Леся Гриценок. Під час воркшопів учасниці не тільки дізнавались про особливості музичної освіти та виховання у Фінляндії та Швеції, але й змогли перезавантажитись, розслабитись, поспілкуватись з колегами та одержати ресурс та підтримку.

Читайте такожУ Луцьку письменники Володимир Лис та Надія Гуменюк презентували студентам свої книжки

 

 
Коментар
04/12/2024 Середа
04.12.2024
03.12.2024