Як регуляторні рішення США впливають на стабільність Tether (USDT) та інших стейблкоїнів
Існують тисячі видів криптовалют, проте найбільшу популярність має лише близько 30 з них. Звісно, курс біткоїна досить високий, тому багато хто зберігає власні активи саме в ньому.
Окреме місце займають так звані стейблкоїни. Це криптовалюти, які забезпечені заощадженнями в реальних грошах. Найпопулярніший стейблкоїн – Tether (USDT). Його курс завжди незмінний, і складає 1 долар.
Як забезпечується стабільність Tether
USDT створено з метою об’єднання стабільності долара та гнучкості застосування цифрових валют. Створили Tether у 2014 році. Механізм роботи цього стейблкоїна виглядає наступним чином:
-
користувач вносить депозит в доларах на рахунки Tether Limited;
-
компанія випускає відповідну кількість токенів;
-
токени використовуються для зберігання, покупок чи обміну на інші криптовалюти;
-
монети можна зворотно обмінювати на долари.
Аналогічним чином створено і ряд інших стейблкоїнів в інших країнах.
Компанія Tether Limited стверджує, що криптовалюта забезпечена на 100% активами, які складаються з:
-
казначейських облігацій США;
-
фіатних валют;
-
цінних паперів;
-
дорогоцінних металів;
-
біткоїнів та інших інвестицій.
Основними перевагами USDT є стабільність, ліквідність, універсальність, доступність. Крім того, це відмінна альтернатива банківській системі.
Загальна капіталізація Tether на середину 2024 року складає 110 мільярдів доларів. Щоденно на різних криптовалютних біржах в угодах застосовуються стейблкоїни на суму близько 46 млрд. доларів.
Вплив регуляторної бази на курс стейблкоїнів
Попри масу переваг, слід пам’ятати й про темні сторони USDT. Криптовалюта неодноразово потрапляла до скандалів. Тривалий час компанія Tether Limited відмовляла в проведенні повного аудиту своїх резервів, що стало причиною чуток та спекуляцій щодо реального фінансового стану компанії.
Крім того, Tether був оштрафований на 41 мільйон доларів за нечесні заяви про свої резерви. Деякі питання виникають і про можливість розробника заморожувати рахунки користувачів, що повністю суперечить децентралізації, на якій базуються криптовалюти.
Tether Limited стверджує, що проводить аудит резервів, щоб довести про підтримку кожного токену реальним доларом. Проте частота та ретельність таких перевірок викликає суперечки.
Необхідно також враховувати про вплив регуляторної бази США на криптовалюти в цілому та стейблкоїни зокрема. Через відсутність чітких регуляторних рамок стан справ з нормативними вимогами може змінюватися, що може призвести до волатильності чи інших негативних змін.
Таким чином, хоча стейблкоїни й вважаються найбільш стабільними варіантами криптовалюти, не можна бути впевненим, що стан справ не зміниться через зміну певних регуляторних актів та вимог.
Власнику будь-якої крипти необхідно ретельно та постійно слідкувати за оновленями у світі цифрових активів та розуміти наслідки певних змін. Це допоможе знизити можливі ризики та вчасно провести обмін одних активів на інші чи вжити інших заходів.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром