Одна з найбільших у світі: до Луцька з Баварії приїхали представники міжнародної молодіжної організації YMCA
Обласний центр Волині відвідала делегація у складі шести представників організації Вай Ем Сі Ей (YMCA) – одного з найвідоміших у світі молодіжних волонтерських об’єднань.
Заснована понад 180 років тому, на сьогодні вона представлена у 120 країнах і загалом налічує понад 64 мільйони учасників. За своїм походженням YMCA є християнською організацією, але без офіційних зв’язків із будь-якою церквою. Метою діяльності є зміцнення морального та фізичного здоров’я молоді, об’єднання для суспільно-корисних справ, виховання поваги до загальнолюдських цінностей. Про це Район.Луцьк розповіли у волинському осередку організації.
У Німецькій Баварії YMCA відома завдяки своїй чисельності та доброчинним акціям. Після початку повномасштабного вторгнення Вай Ем Сі Ей активно допомагає українським біженцями – реалізує низку програм, спрямованих на інтеграцію, вивчення мови та інформаційну підтримку українців у Німеччині.
Представники Вай Ем Сі Ей Баварії, Мюнхена та Нюрнберга приїхали до Луцька з наміром встановити тісніші контакти з волинським осередком організації – обласною громадською організацією «Християнська асоціація молодих людей та сім’ї ХРАМ – YMCA» (керівниця Іванна Горбачук).
Серед українських – він один із найбільш креативних та активних. Про реалізовані проєкти волинян гості з Німеччини дізналися під час зустрічі у центрі дитячої та молодіжної творчості «Диво».
У свою чергу, генеральний секретар YMCA Баварії Міхаєль Гьотс також розповів про себе, баварський підрозділ організації та духовну складову в її роботі.
Міхаєль Гьотс працює генеральним секретарем YMCA Баварії. У цій організації перебуває вже 46 років, ще з самого дитинства: спочатку – на волонтерських засадах, а потім влаштувався на постійну роботу.
Щодо чисельності і масштабів діяльності YMCA Баварії, то регіональне відділення YMCA Баварії налічує 104 локальні організації. Загалом це 12 тисяч членів організації, чотири тисячі волонтерів і 200 працівників. Тож відділення досить потужне, враховуючи, що йдеться тільки про один регіон.
Власне, уперше Міхаєль Гьотс побував в Україні ще у 2007 році. Це була поїздка до Криму в рамках молодіжного обміну. Вже тоді у нього зародилася любов до України та наших людей. А коли після повномасштабного вторгнення у Німеччині з’явилася велика кількість українців, цей зв’язок став ще сильнішим.
До Луцька делегація приїхала для того, щоб познайомитися і зав’язати контакти. Згодом будуть спільно вирішувати, що з цього може виростити і де українці та німці можуть підсилити одне одного. Гість зазначив, що у волинській організації присутня велика енергія і доброта.
«Ми це одразу відчули, і вважаємо, що нам є чому повчитися у вас», – додав Міхаєль Гьотс.
Тим паче, що своїм завданням YMCA бачить необхідність передавати дітям і молоді ту любов, яку дарує нам Господь Бог.
«Для нас це коріння, це те, на чому ми базуємо всю нашу роботу», – розповів співрозмовник.
Не оминув гість і теми Господньої допомоги Україні під час війни. Він впевнений: роль Бога під час війни дуже важлива, тому що це такий найскладніший час, коли людині вкрай необхідна його підтримка.
За словами Міхаєля Гьотса, у Біблії є багато історій, де показані подібні складні моменти, і як Бог приходить на допомогу в таких ситуаціях, наскільки важливо завжди мати Його в серці.
«Коли трапляється таке велике лихо, навколо є багато ненависті і дуже складно залишити своє серце м’яким. Але так хочеться, щоб там не утворився камінь, щоб наше серце, попри все, не зачерствіло. І ще дуже важливо не втрачати надію. Саме наша віра дає розуміння того, що добро все таки перемагає, що не може бути так, щоб перемогло зло», – наголошував німець під час зустрічі у Луцьку.
Стосовно ж нинішнього протистояння окупантам, то Міхаєл Гьотс пригадав притчу про Давида, Голіафа та боротьбу з сильнішим ворогом.
«Хоча на карті Україна значно менша за Росію, вона не залишилася одна. Багато країн, включаючи Німеччину, солідарні з вами. Думаю, що любов Бога і ця підтримка дадуть свої плоди. Бо перемога не завжди залежить від кількості озброєння чи величини країни на карті. Набагато більше вона залежить від людей та Божого втручання», – висловився він.
За словами гостя, у світі насправді не існує кризи віри. Йдеться швидше про певну втрату довіри до церкви як до інституції. Водночас, якщо подивитися на світову історію, то можна побачити багато таких криз, але після цього завжди йшло якесь оновлення. «Я вірю, що цього разу також буде саме так», – наголосив він.
Читайте також: Медичні патронажні команди Волині отримали компʼютерне обладнання від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром