Понад пів століття на сцені: у Луцьку попрощалися з народною артисткою Людмилою Приходько
У Волинському академічному облмуздрамтеатрі імені Тараса Шевченка 2 серпня прощалися з народною артисткою України Людмилою Приходько, яка померла на 80-му році життя.
На сцені волинського театру артистка була майже пів століття. За цей час зіграла понад 150 різних ролей, розповіла «Суспільному» подруга і колега Лариси Приходько Тетяна Холковська.
«43 роки ми були знайомі й ми дружили, підтримували один одного. Вперше ми зіграли з нею, вона грала мою маму, я – доньку. Останній її вихід на сцену був у концерті присвяченому Дню Конституції, вона читала поезію Ліни Костенко. Її дуже чуйно приймав зал», – пригадує Тетяна Холковська.
Людмила Приходько була родом із Канева Черкаської області. Після закінчення Київського інституту театрального мистецтва, працювала у театрах Полтави, Івано-Франківська, Тернополя, а з 1976 року – у Волинському академічному облмуздрамтеатрі.
«Людмила Іванівна завжди була мені наставницею. Вона називала себе гайдамачкою. Вона родом із Шевченківських місць. Але, надзвичайно полюбила волинську землю. Багато зіграла у творах Лесі Українки. І так випало, що вона померла у день смерті самої Лесі Українки», – говорить Заслужена артистка України Світлана Органіста.
Як розповіла «Суспільному» онука артистки Поліна Стефурак, Людмила Приходько була турботливою бабусею і завжди піклувалася про рідних.
«Ідеальною була на сцені й вдома. Вдома вона турбувалася, чи я буду перше, що я буду на друге і на десерт вона мені готувала пиріг чи солодощі. От такою вона була вдома. Турботливою. Привчала мене до театру», – говорить Поліна Стефанчук.
Поховали народну артистку України Людмилу Приходько на міському кладовищі у Луцьку.
За даними Луцької міської ради, за значний внесок у розвиток українського театрального мистецтва Людмила Приходько отримала звання Народної артистки України, орден княгині Ольги ІІІ ступеню та орден «Берегиня України».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром