Реконструкція колектора та науковий простір: на що «Луцькводоканалу» дали 15 грантових мільйонів гривень
«Луцькводоканал» підписав обмінний лист з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Загальна сума гранту для проєкту у межах співпраці складатиме понад 15 мільйонів гривень. Про це написали на сайті Луцькради.
Один із трьох компонентів співпраці – проєкт реконструкції каналізаційного колектора на вулиці Цегельна, який проходить в зоні впливу на заповідник місцевого значення «Гнідавське болото». Цей захід спрямований на забезпечення і збереження екології, адже заповідник має вплив на громаду. ЮНІСЕФ підтримає фінансування та реконструкцію напірного каналізаційного колектора на вулиці Цегельна у Луцьку.
Колектор розташований вздовж вулиці Цегельної і річки Стир біля проїжджої частини. Він був збудований ще за радянських часів із залізобетону і сталі. Експлуатаційний термін роботи сталевих трубопроводів, з яких частково збудований вказаний колектор, становить 25 років. При фактичному терміні експлуатації колектора понад 45 років та під постійною дією агресивного середовища, відбувалися активні корозійні процеси, що призвело до повного руйнування поверхні трубопроводів і, відповідно, самовільного розливу стоків на дорожнє покриття та прибережну смугу річки Стир. Протягом 2023 року зафіксовано 17 виїздів аварійних бригад для локалізації та подальшої ліквідації витоків стоків. Таким чином, стан каналізаційного колектора унеможливлює його подальшу експлуатацію та може призвести до виникнення надзвичайної техногенної ситуації, а також забруднення навколишнього природного середовища.
Ще один компонент співпраці – створення науково-просвітницького історичного простору про появу централізованого водопостачання в Луцьку. Мета проєкту – виховання у дітей та молоді правильного розуміння важливості води та екології. Крім цього, це один із напрямків роботи ЮНІСЕФ у світі. Завдяки тому, що у Луцьку збереглася перша станція водоочистки, збудована у 20 роках минулого століття, на її базі може виникнути науковий простір для екскурсій, щоб діти та молодь могли побачити, якими були технології в минулому і як це працює зараз.
Крім цього, у межах співпраці передбачені інші технічні компоненти для покращення окремих процесів роботи «Луцькводоканалу», зокрема придбання обладнання для моніторингу (витратомірів стічних вод з передачею даних до системи SCADA) для покращення роботи каналізаційної системи.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром