У Луцьку розпочалося безкоштовне навчання водійства для жінок вразливих категорій

15 Червня 2024, 12:53
Перший день навчання водійства 1955
Перший день навчання водійства

В Луцьку стартувало навчання керування автомобілем для жінок. 

Курс водійок організував кар’єрний та бізнес-хаб «ВОНА». Перший урок відбувся в п’ятницю, 14 червня. На ознайомчому заході була й кореспондентка Район.Луцьк. 

Заняття проводитиме автошкола «Гудок», а фінансово підтримав курс Фонд народонаселення ООН в Україні UNFPA Ukraine. 

Як розповіла начальниця управління соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради Ліна Галан, хаб «Вона» працює в обласному центрі Волині з 2021 року. Назва розшифровується як «Вільна. Окрилена. Незалежна. Амбітна». Робота простору полягає у тому, аби допомогти жінкам, які зазнають домашнє та гендерне насильство, стати фінансово незалежними. Для цього упродовж років проєкт проводить різноманітні курси для жінок, на яких учасниці можуть отримати нові навички й можливості для працевлаштування.

«Сьогодні жінки особливої долі потребують у рази більше підтримки, щоб мати можливість забезпечити своєму сім'ю або мати додатковий заробіток. Ми оголосили навчання і буквально за три дні до нього зголосилося аж 1535 жінок, тобто на одне місце – 100 людей. Тож ми зрозуміли, що курс дуже потрібний. Якщо раніше водіння вважалося чоловічою професією, то тепер керувати автомобілем є нормою для жінок. Дуже довго і ретельно підбирали організацію, яка змогла б надати ці послуги й запартнерилося з автошколою «Гудок»», – розповіла начальниця управління соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради Ліна Галан.  

Ліна Галан
Ліна Галан

Майбутніх учасниць курсу відбирали на конкурсній основі – охочі мали написати мотиваційні листи. За словами Ліни Галан, на курс обрали жінок з сільських місцевостей, тих, які потерпають від домашнього насильства та матерів дітей з інвалідністю. 

«Тут зібрані жінки, які виховують дітей з інвалідністью. Щоб забезпечити належне виховання і зростання дітей їм дуже необхідне водіння автомобіля... Кожну учасницю ми мотивуємо до успішної історії для того, щоб мати можливість прохати донора ще продовжувати такі види навчань. Ми бачимо, що попит на це зростає, а на сьогодні не кожна жінка може виділити необхідну суму коштів, щоб повністю забезпечити весь процес навчання», – додала начальниця управління соцслужб. 

Навчання
Навчання

З усіх надісланих заявок відібрали 25 учасниць, проте до фінішу дійдуть не всі. Після завершення теоретичного курсу, який триватиме два з половиною тижні, на учениць чекатиме перший екзамен та отримання сертифіката. А вже найкращі 15 слухачок курсу продовжать практичну частину навчання – 17 погодинних індивідуальних виїздів з інструктором. Згодом вони також готуватимуться до іспиту зі знання і володіння водійських навичок. 

«Для учасниць це хороший шанс, і я б хотів, щоб вони ним скористалися, взяли з нього максимум й відчули себе сильнішими», – сказав директор автошколи Богдан Романюк. 

Богдан Романюк
Богдан Романюк веде перше заняття

Для того, щоб слухачки курсу одразу проєктували себе до «вільних та окрилених» версій себе, їм подарували футболки з логотипом «ВОНА». У перший день навчання, жінки визначали свій рівень знань досвіду керування автомобілем, а для того, щоб зробити навчання ще ефективнішим – розповіли, який би тип вчителя підійшов би їм найкраще.

«Я вирішила приєднатися до навчання, бо дуже часто переїжджаю й змінюю місце проживання. Ніколи не знаю, коли мені знадобиться машина і більше не хочу шукати та орендувати автомобіль, думати, як одразу в нього все запакувати…», – поділилася своєю мотивацією одна з учасниць курсу.

Слухачки курсу
Слухачки курсу

Довідково, у 2021 Луцька міська рада підписала угоду про співпрацю з фондом народонаселення ООН. У цьому ж році у Луцьку з'явився хаб «ВОНА». Платформа реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за підтримки уряду Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Такий простір діє ще у семи містах України. 

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром