Як лучанин майже 30 років вирощує томати

09 Червня 2024, 14:30
Як лучанин майже 30 років займається вирощуванням томатів 581
Як лучанин майже 30 років займається вирощуванням томатів

Майже 30 років лучанин Юрій Сирота займається вирощуванням помідорів. Цього року на своїй ділянці господар висадив 54 сорти томатів.

66-річний чоловік розповів про основні помилки, які роблять люди при вирощуванні помідорів, та невибагливі сорти томатів, які ще не здобули популярності на Волині, передає «Суспільне».

Зі слів Юрія Сироти, у теплиці прямокутної форми розміром 5x10 метрів томати вирощує багато років. Перед висадкою в ґрунт розсада має дозріти мінімум впродовж 55 днів. Він розповідає, що вдається висадити орієнтовно 200 кущів, кожен із яких дає три-чотири кілограми.

«Для того, щоб виростити помідори, їх треба насамперед любити. Помідорів хватає і закрити, і наїстися, і соків зробити. Приблизно пів тонни помідорчиків можна спокійненько зібрати із такої площі. Щоб був урожай, то він починається із насінинки, насінинку треба відібрати, продезінфікувати», – говорить чоловік.

Юрій Сирота розповів, що розсаду треба висаджувати мінімум на 10 сантиметрів глибини, адже п’ять сантиметрів – це природна мульча, а шар землі, багатий на поживні речовини знаходиться на глибині 20 сантиметрів.

«Для того, щоб знати, як посадити помідора, треба знати його будову. Він складається з кореня, листочка стебла, і я ще називаю горла і чуба. При посадці помідора однозначно два листочки нижніх ми знищуємо, можна навіть третього він лишнім буде», – зазначив господар.

Зі слів 66-річного лучанина, висаджувати розсаду томатів можна в землю, яку перекопали, удобрили та підготували ще з осені. Він додав, що перекопувати ділянку під овочі можна раз на рік чи один раз на три роки, якщо передбачається внесення таких добрив як компост, гній, перегній.

«Зволожене міжряддя спушується. Я приміняю той спосіб, що називається «безотвальної обработки» землі», – каже чоловік.

Цьогоріч у Юрія Сироти є 54 сорти помідорів: 22 сорти районовані та 32 нових сорти, де є 12 нових сортів томатів «Гном».

«У цьому році я взяв 12 сортів «Гном», про які мало хто знає, що це за помідори. Це помідор, який не потребує такого догляду, як звичайний помідор. Він чималенький, потребує пасинкування. У сам себе формує», – сказав лучанин.

Часте підживлювання томатів, говорить лучанин, шкодить майбутньому врожаю: усі поживні речовини замість плодів «йдуть» у листя.

«Коли томат часто будете підживлювати, він буде штабний, великий, зелений, жирний, урожаю не дасть. Підживка помідорів: зацвіла кисть нижня – підлив, зав’язалася – підлив, дозріла кисть підлив і достатньо. Підливається помідор до літра під рослинку», – сказав господар.  

Кущів томатів у випадку необхідності, зазначив 66-річний чоловік, потрібно оприскувати від фітофтори – захворювання садових культур.

«Я беру старий, дідівський препарат – це бордоська суміш: 100 грамів мідного купоросу, 100 грамів негашеного вапна, змішав, зробив. Помідор кропити, не можна його ходити й фарбувати. Окроплювати його треба по землі і старатися, щоб воно попало під листочок», – сказав лучанин.

Юрій Сирота додав, що найголовніша «заповідь» для томатів – це мульча, котра не лише покращує якості ґрунту, а й захищає плоди до їхнього повного дозрівання.

«Якщо замульчувати помідор, то фітофтора, грибки, спори фітофтори практично не пробивають мульчі. Вони піднімаються в мульчу і там гинуть», – додав лучанин.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром