У Луцьку художник-вітражист Віктор Бурчак презентує Богородичні ікони

28 Травня 2024, 11:57
Віктор Бурчак 557
Віктор Бурчак

У Музеї волинської ікони відбудеться презентація творчого доробку ковельського художника-вітражиста Віктора Бурчака.

Подія відбудеться 30 травня о 15:00. Про це йдеться на сайті Волинського краєзнавчого музею.

На виставці будуть представлені Богородичні ікони – Холмська, Волинська, Ченстоховська та образи шанованих святих. Кожна вітражна ікона має спеціальне освітлення, яке дозволяє споглядати образ нібито у променях світла. Цікавим доповненням до оригінальних експонатів стануть світлини вітражів, створених майстром у різні роки для храмів в Україні і Польщі.

Віктор Бурчак народився 24 лютого 1957 року у Ковелі Волинської області. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. З 1983 року працює в техніці класичного вітражу та Тіффані. З 2012 – член Національної спілки художників України. Учасник п'яти міжнародних пленерів іконопису в Замлинні (Любомльський район).

Митець створив 280 вітражів у 25 храмах Польщі – Холмі, Дорогуську, Неледеві, Замості, Грабовці, Радомі, Кутні, Кутно-Дибуві, Злакув-Кущевному, Домбрувці, Любліні. Його роботи, 35 вітражів, є у храмах України, зокрема, у селах Зелене, Колодяжне, Миляновичі, Стеблі на Ковельщині; селищі Шацьку, містах Ковелі, Львові, Трускавці. Художник також оформляв вітражами громадські і приватні об’єкти.

 У своїй творчості митець звертається до традицій, майстерно використовує прийоми та класичну техніку виконання і водночас виробив свій індивідуальний підхід. Віктор Бурчак постійно вдосконалює свої вміння, експериментує, завдяки чому оволодів усіма секретами вітражного мистецтва і досяг високого професійного рівня.

 

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром