«Про Луцьк варто написати роман»: письменник Анатолій Дністровий презентував лучанам трилогію

25 Травня 2024, 21:19
На зустрічі з Анатолієм Дністровим 723
На зустрічі з Анатолієм Дністровим

У соціокультурному просторі «Мистецький» в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки письменник, військовослужбовець Анатолій  Дністровий презентував лучанам книжкову трилогію про життя у вигаданому подільському місті Будич. 

Зустріч відомого автора з читачами відбулася у суботу, 25 травня. Організувала захід команда літературної платформи «Фронтера», стратегічний партнер – «Алгоритм дій». 

Анатолій Дністровий не лише представив лучанам свою трилогію, а й поділився власним баченням того, чому  письменнику не треба розважати читача, як автору балансувати між інтелектуалізмом та прозою життя,  хто напише найвідоміші романи про війну з Росією і який український письменник може отримати Нобелівську премію з літератури.

На творчій презентації побувала кореспондентка Район. Луцьк.

На початку зустрічі письменник Анатолій Дністровий зізнався, що побував у Луцьку вперше і його вразила атмосфера міста та те, як попри  трагічні події, які відбувалися в Україні у 40 – 50 роки минулого століття,  вдалося зберегти історичний центр міста.

Лучани зустрілися з Анатолієм Дністровим
Лучани зустрілися з Анатолієм Дністровим

«У мене були уявлення про місто, але Луцьк мене вразив, втішений, що побачив багато слідів колишніх історичних подій, які не були знищені до кінця у ХХ столітті. У Луцьку свій шарм, є своя унікальна ідентичність. Чесно кажу, якби жив у цьому місті, як романіст, я б про нього написав роман. Закликаю молодих авторів любити своє місто і писати про нього», – розповів письменник.

Анатолій Дністровий народився у Тернополі, навчався у Ніжині, наразі мешкає у Києві. Тому у нього є романи, присвячені цим містам. Так, у книзі  «Пацики» автор розповідає про життя  Тернополя у 90- х роках, а у романах «Дрозофіла над томом Канта» та  «Б-52»  події відбуваються у Києві.

Лучани зустрілися з відомим письменником
Лучани зустрілися з відомим письменником

У трилогія, яку  автор презентував у Луцьку, всі події відбуваються у вигаданому подільському місті Будич.

За словами Анатолія Дністрового, прототип Будича – це збірний образ  міст Поділля – Вінниці, Кам’янець-Подільського, Тернополя.

Перша книга трилогії  «Сіра пейна» розповідає про життя художників та поетів у провінції. У «Привидах» – другому романі, головний  герой приїздить в місто  юності, де все змінилося до невпізнанності. У цьому творі втор розповідає про трагедію талановитих людей, які не змогли реалізуватися в житті.  У завершальній книзі «Перший кий Будича» зібрані новели та оповідання,  в яких автор розповідає історії з життя Будича з 80-х  років до наших днів. Сюжети книг непов’язані між собою, але всі події відбуваються в одному місці – Будичі.

Анатолій Дністровий не лише письменник, а й науковець та художник, вважає що сучасному автору, щоб писати якісну прозу необхідно пізнавати  життя з різних сторін, поєднувати  у творах філософію та зображення ординарних речей.

«Наразі просто розповідати якусь історію у романі не дуже цікаво. Якісна література робить ставку на поєднанні інтелектуалізму, з одного боку, та прози життя – з іншого. Треба між цими крайнощами якось балансувати»,  – додав він.

Наприкінці презентації автор відповів на запитання читачів, які стосувалися творчих планів, воєнної прози та книг, які варто обов’язково прочитати.

На презентації можна було купити книги
На презентації можна було купити книги

Письменник ще з початку повномасштабного вторгнення долучився до Сил оборони України. Він зізнався, що через службу. часу на творчість не завжди вистачає. Наразі Анатолій Дністровий працює над воєнним щоденником. Вже вийшла його перша частина  «Битва за життя. Щоденник 2022 року», де автор відобразив події, особисті переживання, у перший рік вторгнення російських окупантів в Україну.

На його думку, найвідоміші твори про сучасну війну з Росією напишуть ті, хто дорослішає у цей час.

Зустріч з Анатолієм Дністровим у Луцьку
Зустріч з Анатолієм Дністровим у Луцьку

«Напишуть ті, кого раптово вирвала зі звичного життя війна і вони стрімко подорослішали в окопах чи під обстрілами. Саме їх голоси стануть визначальними.  Це буде через п’ять – сім років після того, як війна закінчиться», – додав письменник.

На питання стосовно того, хто із сучасних  українських письменників може отримати найпрестижнішу міжнародну літературну премію, автор відповів, що у Сергія Жадана є всі шанси отримати Нобелівську премію з літератури.

У соціокультурному просторі «Мистецький»
У соціокультурному просторі «Мистецький»

Анатолій Дністровий подякував лучанам за теплу зустріч та залишив автограф на книгах, які на презентації придбали читачі.   

Читайте також:  Телеведучій з Луцька Світлані Рижук потрібна фінансова допомога для лікування онкології

Коментар
26/04/2025 Субота
26.04.2025
25.04.2025