Загинув на Донеччині: у Луцьку попрощалися із захисником Віктором Степанюком

25 Травня 2024, 13:34
Відспівали лучанина Віктора Степанюка 550
Відспівали лучанина Віктора Степанюка

Лучани віддали останню шану загиблому захиснику Віктору Степанюку. 52-річний військовий загинув, захищаючи Україну на Сході.

У Кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку відспівали лучанина Віктора Степанюка. Чин похорону почався о 10:45 у суботу, 25 травня. Попрощалася із захисником і кореспондентка Район.Луцьк.

Віктор Степанюк народився 4 грудня 1972 року, жив та працював у Луцьку, мав сім'ю та близьких. До лав ЗСУ вступив, отримавши повістку, на посаду стрільця-помічника гранатометника 2 єгерського відділення 3 єгерського взводу 4 єгерської роти 2 єгерського батальйону. Останнє бойове завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України сержант Віктор Степанюк виконував в районі села Уманське, що на Авдіївському напрямку.

У Луцьку попрощалися із захисником Віктором Степанюком
У Луцьку попрощалися із захисником Віктором Степанюком

Попрощатися із захисником зібралися рідні, друзі, сусіди та мешканці міста. Знайома загиблого Тетяна розказала, що Віктор був дуже відповідальним і потрібним чоловіком. За її словами, з дружиною Іриною Віктор зареєстрував шлюб після років спільного життя незадовго до своєї загибелі.

«Віктор працював, ростив дітей, жив з Іриною багато років, а як вручили повістку – то вони пішли і одружились. Він казав: «Раптом що зі мною – щоб у Іри та дітей проблем не було». Я тоді сказала, що він наче прощається», – поділилася Тетяна.

За словами знайомих військового, Віктор служив в армії ще за радянських часів, мав звання сержанта. 52-річний військовий місяць проходив підготовку перед відправкою на Авдіївський напрямок. Востаннє був вдома з родиною на Великдень, у короткій відпустці до свята.

Митрополіт Луцький і Волинський Михаїл
Митрополіт Луцький і Волинський Михаїл

Проповідь говорив Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Священнослужитель пояснив, що причиною загибелі Віктора, як і війни в Україні, – є російська ненависть.

«Багато, хто з нас, вивчав в школі та в університеті про три братські народи. Тепер ми вже знаємо, що не брати вони нам – росіяни, сибірський вовк їм брат. Тому, що віроломно прийшли на нашу землю, нищать нашу гідність. Не просто пам'ятки архітектури, не просто будинки, не просто мирне населення, – нищать саму українськість. Їм все українське ненависне. Ось ненависть Росії, вона виражається в смерті наших синів і дочок. 

Віктор не мав би лежати в труні, він мав бути з рідними, але через російську ненависть був змушений йти захищати свою сім'ю, нас з вами, нашу Батьківщину. Це наша спільна скорбота, але близьким болить найбільше», – промовив Михаїл.

Проводжали бійця, ставши на коліна. Оркестр Прикордонного Волинського загону виконав Державний Гімн.

Проводжали Віктора Степанюка на колінах
Проводжали Віктора Степанюка на колінах

Проводжали Віктора Степанюка на колінах
Проводжали Віктора Степанюка на колінах

У Луцьку попрощалися із захисником Віктором Степанюком
У Луцьку попрощалися із захисником Віктором Степанюком

Поховали Віктора Степанюка у секторі військових поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Читайте також: Триває збір на дрон Mavic 3t для Шершнів Довбуша

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром