За роботу луцьких депутатів поставили оцінку 3,8 бала

24 Травня 2024, 18:05
Луцька міська рада 401
Луцька міська рада

Депутатський корпус Луцької міської ради за результатами оцінювання в межах всеукраїнської  громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» отримав оцінку за свою роботу.

Результати діяльності Луцької міської ради протягом третього року повноважень та персональні оцінки депутатів за об’єктивними критеріями та за результатами експертного опитування представили аналітики Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу 16 травня під час пресконференції. Як повідомила під час пресзаходу експертка Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Катерина Шарпата, за підсумками третього року здійснення повноважень депутатами міських рад 15 обласних центрів Луцька міська рада загалом за об’єктивними критеріями отримала середню оцінку 3,8 бала – це друге місце з-поміж усіх досліджуваних рад.

За персональними оцінками, враховуючи об’єктивні критерії, у Луцькраді визначилося п’ять лідерів серед представників депутатського корпусу, чию роботу оцінили найвищим балом «5». Серед них – Андрій Білан і Володимир Пшибельський  (фракція ВО «Свобода»), Андрій Лучик, Алла Надточій і Михайло Наход (фракція «Громадянський Рух «Свідомі»).

Негативну оцінку «2» за свою роботу отримав лише представник фракції «Європейська Солідарність» Олександр Лазука, який найчастіше пропускав пленарні засідання сесій ради, не звітував про свою діяльність, не здійснював особистих прийомів громадян і вчасно не подав декларації про майно і доходи для оприлюднення на сайті НАЗК.

Традиційно другим компонентом оцінки діяльності депутатів Луцької міської ради стало проведення експертного опитування. Роботу місцевих обранців опитані оцінювали від «1» до «5» балів чи обрали варіант «Нічого не знаю про депутата/депутатку, його/її діяльність». Також експерти зазначали критерії, якими керувались під час оцінки роботи депутатів.

За результатами експертного опитування лише 5% депутатів Луцькради були оцінені найвищим балом – «5». Серед представників депутатського корпусу, які отримали «5» балів – представники фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Алла Надточій та Михайло Наход.

Разом із тим, негативну оцінку від експертів – «1» бал за третій рік роботи у раді – отримав лише представник фракції «Слуга Народу» Олександр Ткачук.

«Загальні показники відкритості, прозорості, доброчесності і підзвітності, отримані в результаті дослідження роботи депутатів Луцької міської ради протягом третього року повноважень, продемонстрували сталу позитивну тенденцію. У представників депутатського корпусу Луцькради переважно відсутні труднощі з оприлюдненням біографічної інформації, контактних даних, відомостей про проведення прийому громадян та звітів. Місцеві обранці здебільшого демонструють високі показники відвідуваності засідань сесій та постійних комісій. У Луцькій міській раді зберігається позитивна тенденція щодо відсутності практики «кнопкодавства» серед депутатів. Депутати завжди попереджають про наявність імовірного конфлікту інтересів під час голосувань за проєкти рішень», – заявила Катерина Шарпата.

 

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром