Черговий фейк про французький журнал «Charlie Hebdo»: російська пропаганда знову атакує Макрона

15 Травня 2024, 19:28
Фейкова обкладинка Charlie Hebdo Фактчек 1590
Фейкова обкладинка Charlie Hebdo

Росіяни підробили обкладинку видання «Charlie Hebdo» з натяком на Еммануеля Макрона, який відправляє французів на війну в Україну. 

Цього разу дісталося президенту Франції Еммануелю Макрону і французькому сатиричному виданню Charlie Hebdo – російські пропагандисти поширили фейкову обкладинку цього видання з натяком на очільника Франції. Про деталі фальсифікації – далі у матеріалі. Це вже не перша фальсіфікація західної преси росіянами, наприклад, нещодавно вони підробили обкладинки газети Handelsblatt та німецького видання «Тітанік» з карикатурою на президента України Володимира Зеленського.

Кремлівські інформаційні посіпаки поширили у соціальних мережах нібито реальну обкладинку французького сатиричного видання «Charlie Hebdo» із карикатурою на французького солдата. На карикатурі зображений скелет у формі збройних сил Франції з автоматом у руках – нібито його на війну в Україні відправив президент країни Еммануель Макрон.

Солдат французького легіону зображений пробитим у багатьох місцях кулями. У такому вигляді він схожий на шматок сиру. В принципі, в цьому і полягав «творчий задум» кремлівських інформаційних злочинців. Бо у «коментарі» до карикатури описана загадка: «Холодний, смердить, з дірками, зроблений у Франції, але не сир».

Як-то кажуть, людські цінності та звичайний такт – це не про російських пропагандистів.

Звернення до даної теми не випадково. Як тільки очільник Франції Еммануель Макрон почав просувати меседж про можливу відправку французьких військ в Україну, чим задав рамку дискусії та обговорення серед партнерів України, то став об’єктом інформаційних атак з боку російської пропаганди.

Щодо самої обкладинки, то, звичайно, така карикатура і шпальта – чергова фальсифікація послідовників соловйових-кісільових-скабєєвих. З такою обкладинкою Charlie Hebdo не видавав публікацій.

На фейковій  обкладинці вказано номер видання – 1659, і він нібито вийшов 7 травня. Але насправді під таким  вийшов травневий номер журналу, але не 7, а 8 травня 2024 року. В архіві видання, де можна побачити послідовно всі крайні 5 номерів журналу, також відсутня обкладинка з карикатурою на французького солдата. Дійсна обкладинка травневого номеру має зовсім іншу ілюстрацію.

Матеріал підготовлено в рамках проєктної співпраці з проєктом з протидії дезінформації «БезБрехні».

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром