У Луцьку відкрили нове відділення для реабілітації пацієнтів після травм та інсультів

02 Квітня 2024, 11:38
У Луцьку відкрили нове відділення для реабілітації пацієнтів після травм та інсультів 388
У Луцьку відкрили нове відділення для реабілітації пацієнтів після травм та інсультів

У стаціонарі на вулиці Гулака-Артемовського, 18, у Луцьку відкрили нове відділення для реабілітації пацієнтів після перенесених інсультів, нейротравм та післятравматичних ушкоджень кінцівок.  

Про переваги нового відділення та його оснащення міському голові Ігорю Поліщуку розповіли генеральна директорка медичного об’єднання Лариса Духневич та завідувач обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» Андрій Ягенський. Про це йдеться на сайті Луцькради. 

Лариса Духневич пояснила, що максимально ефективною є реабілітація, яка розпочинається в гострому періоді, і надається безперервно на всіх етапах реабілітаційної допомоги. Донедавна цим займалися фахівці відділення реабілітації медичного об’єднання, яке було створене у 2005 році у складі Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології. Нове відділення реабілітації по суті продовжить цю роботу, але у більших масштабах та кращих умовах – спеціалізованому приміщенні з найсучаснішим обладнанням та висококваліфікованими фахівцями.

Допомогу пацієнтам нового відділення надаватимуть за Програмою медичних гарантій. З хворими працюватимуть мультидисциплінарні реабілітаційні команди у складі реабілітологів, фізичних терапевтів, терапевтів мови і мовлення, ерготерапевтів. Для відновлення функцій рук та ніг, реабілітації при інсультах, черепно-мозкових та спинно-мозкових травмах спеціалісти використовуватимуть найновіше обладнання. Ним оснащені зали фізичної терапії, кінезіотерапії, ерготерапії. У відділенні працюватимуть ерготерапевтична кухня, кабінети асистивних технологій, терапії мови та мовлення, психологічної допомоги, індивідуальної реабілітаційної допомоги з фізичної терапії, індивідуальної реабілітаційної допомоги з ерготерапії.

Реабілітаційне відділення облаштоване відповідно до стандартів інклюзивності: має просторі коридори з широкими дверними отворами та поручнями, санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Зокрема, санітарну кімнату, де будуть проводити відновлення навичок пацієнтів користування душем та ванною. Наразі тут розгорнули 40 ліжок для відновного лікування, проте за потреби їх кількість може зрости до 80 і більше. 

Ремонт у реабілітаційному відділенні на вулиці Гулака-Артемовського, 18 виконали власними силами за кошти медичного об’єднання, отримані від господарської діяльності підприємства. Реабілітаційне обладнання придбало підприємство та за сприяння благодійників, які, крім того, допомогли з підготовкою персоналу (неприбуткова організація Momentum Wheels Humanity).

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром