В ознайомчо-навчальному центрі лучан вчать надавати медичну допомогу в умовах бою, керувати БпЛА
В ознайомчо–навчальному центрі 100 окремої бригади територіальної оборони, який розташовується в Луцьку, слухачів вчать надавати невідкладну медичну допомогу на полі бою, знешкоджувати мінно–вибухові пристрої, управлятися із ПЗРК, шведсько–британським протитанковим комплексом малої дальності NLAW. Військові дисципліни викладають військовослужбовці бригади з бойовим досвідом. На екскурсії в навчальному центрі побувала кореспондентка Район. Луцьк.
За словами начальника служби зв'язків з громадськістю, старшого лейтенанта 100 обр Сергія Хомінського, завдання центру ознайомить цивільних людей з основами військового фаху, навчити їх азів різних військових спеціальностей, які можливо зацікавлять слухачів, спонукають навчатися далі.
«Тут не вручають повісток. Мета роботи центру покращити уявлення людей про військові спеціальності та основи національного спротиву. Тобто, тут не вчать фахового оператора БпЛА , а готують резерв з людей, які у майбутньому можливо приєднаються до лав ЗСУ і будуть більш підготовлені до цього», – додав він.
Навчання у центрі не означає, що того, хто його пройшов відразу заберуть до війська. По закінченню курсу слухачі не отримують сертифікатів, відміток, не складають іспити.
Інструкторами в ознайомчо–навчальному центрі працюють бійці 100 бригади, які виконували бойові завдання на найзапекліших напрямках.
«Їх знання не з книжок і теорії, вони мають бойовий досвід. Наразі тут викладають 12 інструкторів, які працюють на семи локаціях. Слухачі займаютимуться по шість годин на кожній локації протягом тижня», – додав Сергій Хомінський.
У центрі навчають поводженню зі стрілецькою зброєю, тактичної медицини, мінно–вибуховій справі, управлінню БпЛА. Крім того, тут показують, як керувати Javelin, NLAW, ПЗРК Stinger. Сьогодні слухачами були студенти військової кафедри Луцького національного технічного університету.
Студентка Дарина, яка паралельно навчається у Волинському національному університеті за спеціальністю національна безпека, в ознайомчо–навчальному центрі була вперше. Наразі дівчина вчиться на військового психолога.
«Сьогодні нас вчили керувати БпЛА та користуватися NLAW. Мені сподобалося саме управляти БпЛА. Мене і дівчат інструктор похвалив, сказав, що деякі хлопці такого результату, як ми сьогодні, досягають лише після двох тижнів. До таких навчань треба залучати не лише студентів військових кафедр, а й цивільних. Наразі такі часи, що ази воєнної справи треба знати всім», – розповіла вона.
Інструктор з мінно–вибухової безпеки, сапер Володимир розповів про існуючі вибухові пристрої. За його словами, щоб навчити людину візуально їх розрізняти треба три заняття. На підготовку висококваліфікованого сапера необхідні роки.
«Знешкоджувати майже всі види таких пристроїв дуже складно. Є міни, їх називають «відьми», які розлітаються на 2 400 уламків. При цьому вибуху не чути, а уламків дуже багато. Наразі є сучасні засоби розмінування американські, німецькі, які виявляють та паралельно знешкоджують. Крім того, вже є такі засоби на базі тракторів та танкових трайлерів, які виготовляють в Україні. Вони одночасно розчищають територію і знешкоджують», – розповів він.
За словами військового та інструктора з тактичної медицини Андрія, за два роки війни він отримав не одну військову спеціальність. Він вивчав медицину у закритому навчальному центрі для бойових медиків у Німеччині. Після цього Андрій почав працювати за цим фахом та проводити ознайомлювальний курс з практичним ухилом.
«Теоретичної інформації з тактичної медицини багато, але не все можна застосовувати у зоні бойових дій чи при обстрілі у цивільному житті. Є певні особливості цієї війни. Наразі діють протоколи надання першої медичної допомоги, які використовують армії НАТО. Але на основі українського досвіду за два роки, в них вже будуть внесені зміни. Тобто не завжди ці протоколи у нас працюють. Не вся теорія може бути застосована на практиці», – розповів він.
За його словами, замало освоїти навики надання медичної допомоги, потрібно постійно мати практику. Крім того, основи тактичної медицини постійно змінюються.
Наприкінці ознайомчої екскурсії Сергій Хомінський розповів про історію 100 окремої бригади територіальної оборони. На початку повномасштабного вторгнення бригада протягом року виконували завдання у прикордонних районах з Білоруссю. У березні – квітні минулого року військові відбули на виконання бойових завдань у східні регіони країни. Бійці бригади стримували росіян на Бахмутському, Сіверському, Лиманському, Куп’янському напрямках.
Тим, хто хоче освоїти військову спеціальність та планує записатися на проходження ознайомчо–навчального курсу, можуть дізнатися подробиці за телефоном: 050 555 3070.
Читайте також: Потрібна допомога на лікування пораненого воїна з Острожчини
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром