«Просто над нами пролетіла ракета», – рятувальники пригадали обстріл Луцького аеродрому два роки тому

24 Лютого 2024, 15:43
Того дня працювало два відділення рятувальників 468
Того дня працювало два відділення рятувальників

Два відділення рятувальників — Андрій Малімон, Анатолій Григоришак, Володимир Михальчук, Михайло Дацюк, а також Володимир Лазарук і Василь Академицький прямували за сигналом тривоги до місця обстрілу Луцького аеродрому.

Вони пригадали про той ранок 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Рятувальники уже були практично на місці події, коли ракета влучила вдруге на територію аеродрому. Про це йдеться на сторінці Волинського управління ДСНС.

Вибухова хвиля пошкодила один з пожежних автомобілів, травми отримав Михайло Дацюк. Хоч на щастя, того дня в Луцьку обійшлося без жертв.

Нижче — уривки з діалогів.

«Гортав стрічку новин. Побачив, як х@@ло оголосив про начала спєцапєрациї. Сказав про це хлопцям, а вони не повірили. А як почули перший вибух — все стало зрозуміло».

«Сигналу про виїзд ще не було, а ми уже були напоготові в бойовому одязі. Чекали команду, щоб виїхати».

«Ми прибули на місце події, там все горіло. І тут просто над нами пролетіла ракета. Спалах. Вибух. Це були секунди».

«Ніхто не постраждав. Це головне».

«На місці події не було страху. Може, це професійне. Адреналін зашкалює. Просто працюєш. Усвідомлення, що це війна, що ми могли загинути, прийшло пізніше, коли повернулися в підрозділ, коли нарешті роздивилися, як пошкодило нашу машину».

«Мій мобільний був у підрозділі. Коли повернувся, там більше пів сотні викликів. Першій подзвонив мамі. Заспокоїв. Мама — то святе».

Читайте такожЗдав Луцький аеродром: 11 фактів про зрадника Іллю Сметаніна, які ви могли не знати

 

 

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром