Бюджет Луцької громади за 2023 рік виконали на 100,8 %

21 Лютого 2024, 15:40
Директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова 506
Директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова

У Луцьку на пленарному засіданні 56 сесії міської ради директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова підвела підсумки року. 

За офіційними даними, до бюджету Луцької міської територіальної громади за 2023 рік надійшло 3,59 мільярдів гривень. Так, бюджет виконали на 100,8 %. В порівнянні з 2022 роком надходження збільшились на 466,6 мільйонів гривень. Про це з сесійної зали повідомляє кореспондентка Район.Луцьк.

«Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із найбільш вагомих джерел наповнення бюджету, питома вага якого в надходженнях загального фонду за 2023 рік склала 66,5 %. До бюджету надійшло 1,87 мільярду гривень, що становить 98,5% від уточнених призначень, недоотримано 27, 6 мільйона гривень, та на 175 мільйонів гривень більше за аналогічний період минулого року», – зазначила Лілія Єлова.

Згідно змін у Бюджетному кодексі, податок на доходи фізичних осіб від оподаткування грошового забезпечення, одержаного військовослужбовцями, з жовтня надходить до державного бюджету. За 9 місяців надходження склали 207, 7 мільйона гривень при плані на 2023 рік –  354 мільйона гривень.

Читайте такожУ Луцьку громадяни з посадовцями міськради обговорили бюджет 2024 року: обсяг допомоги ЗСУ, ветеранський хаб, укриття

Звіт по бюджету викликав жваве обговорення серед депутатів Луцької міської ради, зокрема вони поставили кілька запитань міському голові Ігорю Поліщуку та директорці департаменту Лілії Єловій. 

«У додатку до звіту зазначено, що на житлово-комунальне господарство бюджет виконано на 95 відсотків, і сума склала 417 мільйонів гривень. В цей час на заходи територіальної оборони виконано на 35 відсотки і спрямовано лише 22 мільйона гривень, на заходи цивільного захисту – виконано на 55 відсотків і спрямовано 5,5 мільйонів. Ми чітко бачимо, які були бюджетні приорітети в 2023 році. Ігор Ігорович, чому на другому році війни знову гроші справно зактуються в асфальт, а ті заходи безпеки для військового і цивільного населення не фінансувалось в належній мірі?» – запитав депутат Михайло Наход.

На що міський голова відповів, що депутати самі голосували за розподіл бюджета.

«Михайло Андрійович, ви самі голосували за бюджет, за його розподіл і, якщо мені не зраджує пам'ять, у 2022 році за бюджет 2023 року. І так само голосували за всі правки, адже ми разом з вами – депутати і міський голова визначаємо розподіл коштів міського бюджету за тими чи іншими статтями видатків», – сказав Ігор Поліщук.

Міський голова Луцька Ігор Поліщук
Міський голова Луцька Ігор Поліщук

Окрім того, депутати ухвалили рішення організовувати два конкурси проєктів Бюджету участі Луцької міської територіальної громади на рік, поліпшити механізм організації конкурсу, оновити пріоритети конкурсу для підтримки сил безпеки й оборони України та підтримку цивільного населення у воєнний час.

Депутати затвердили також Положення про бюджет участі Луцької міської територіальної громади у новій редакції, який адаптували до умов воєнного часу.

Читайте такожЗавдяки офіційним доходам волинян до бюджету сплатили майже 700 мільйонів гривень ПДФО

 
Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром