«Вони були проти тиранів»: у Луцьку вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
У центрі Луцька з нагоди 10 річниці подвигу учасників Революції Гідності вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
20 лютого на Театральний майдан для вшанування прийшли старші, молодь та діти. На заході була присутня й кореспондентка Район.Луцьк.
«Сьогодні ми зібралися для того, аби вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вшанувати тих, які віддали своє життя за цінності, не за гроші, а за честь. Вони були проти тиранів… Цей майдан переріс у велику війну, але Україна не впала на коліна й бореться до сьогодні. Ми те покоління, яке боронить і буде боронити нашу Україну», – сказав директор Луцького міського молодіжного центру Юрій Семчук.
Читайте також: У Луцьку сім’ям загиблих військових вручили відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю»
Захід розпочався із віче. Під пісню «Гей, пливе кача» учасники поклали лампадки до пам'ятної стели Героїв Небесної Сотні. На заході згадали волинян, що втратили свої життя під час Революції Гідності. Це Юрій Сидорчук, який отримав кульове поранення в голову. 103 дні чоловік змагався за життя у комі, але так і не прокинувся. Віктора Хомяка знайшли 27 січня повішеним на каркасі металевої конструкції «майданівської ялинки». Серед героїв і Василь Мойсей, Іван Тарасюк, Едуард Гриневич, Сергій Байдовський та Олександр Бадера.
«Тоді почалося криваве, жорстоке, несправедливе звернення до нас, звичайних людей. Наші герої не мали зброї. У них були лише шоломи й каски з щитами, які навіть ті забрали в «Беркутців». А по них стріляли… Я прошу вас: моліться за спокій духу спочилих, які захищали нас, і за здоров’я тих, які це роблять досі», – промовив паламар Нижнього храму Свято-Троїцького кафедрального собору Владислав Неглядюк.
Читайте також: Революція Гідності: хроніка вирішальних днів протесту у Луцьку
Священнослужитель спільно з лучанами зачитав молитву за упокій всіх загиблих. Також відбулася декламація поезії «Пам’яті чотирьох» Володимир Захарчука. Опісля люди під національні гасла «Слава Україні!» попрямували до меморіалу волинянам-Героям Небесної Сотні.
«Це вперше, коли стільки молоді прийшло до меморіалу на вшанування», – прокоментував Юрій Семчук.
Процесія зупинилася коло пам'ятника сімом Героям з волинським корінням. Там же учасники вкотре виголосили молитву за захисників свободи України та виконали Державний Гімн.
Читайте також: У Підгайцях громада зібралася на панахиду за загиблими під час Революції Гідності
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром