У Луцьку сім’ям загиблих військових вручили відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю»

20 Лютого 2024, 18:59
У Луцьку сім’ям бійців 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого вручили посмертні нагороди «Хрест Героя» 591
У Луцьку сім’ям бійців 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого вручили посмертні нагороди «Хрест Героя»

У Луцьку сім’ям бійців 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого вручили посмертні відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю».

Нагородження відбулося у драмтеатрі у вівторок, 20 лютого. Відзнаки отримали близько 100 родин загиблих бійців 14 ОМБр імені князя Романа Великого. Нагородження відвідала кореспондентка Район.Луцьк.

Іменні нагороди «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю»
Іменні нагороди «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю»

Заступник командира 14 ОМБр імені князя Романа Великого з морально-психологічного забезпечення, підполковник Василь Лапчук прибув до Луцька, щоб вручити відзнаки «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю» рідним загиблих.

«Ще вчора я зі своїми бойовими побратимами був на Куп’янському напрямку і виконував завдання. Сьогодні маю честь вручити пам’ятні відзнаки Героїв. Новітніх Героїв, які для нас, для нашої рідної неньки Батьківщини зробили все, що могли. І  завдяки їхній відвазі і мужності я зараз стою тут», – сказав підполковник Василь Лапчук

Іменні нагороди «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю» з рук підполковника Василя Лапчука отримали дружини, матері, батьки, сини та доньки загиблих військовослужбовців. 

Відзнаку отримала і сім'я загиблого лучанина Ігоря Дуплія.

«Ігор був дуже сильний, чесний, відповідальний. Ніколи не хизувався військовою формою та нагородами. І бійців вчив з повагою ставитись до військового одягу, не паплюжити його честь. Ми були з ним знайомі з дитинства, а це майже сорок років. 28 років в шлюбі, у нас неймовірна донька Катерина, така ж сильна і надійна, як і її батько. Минулого року у вересні вона підписала контракт, служить військовою медикинею, рятує життя наших поранених бійців», – поділилась вдова Ігоря Дуплія Галина.  

14 окрему механізовану бригаду імені князя Романа Великого створили 10 грудня 2014 року. З початку свого створення вона виконувала найскладніші бойові завдання у складі Сил, залучених до проведення АТО на Донбасі. На момент початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ Російської Федерації бригада перебувала на одному із загальновійськових полігонів та завершувала етап бойового злагодження. 

Київщина, Житомирщина, Миколаївщина, Донеччина, Харківщина – це мапа бойового шляху військової частини А1008. Наразі бригада продовжує виконувати бойові завдання на Куп’янському напрямку, наближаючи спільну перемогу з кожним днем.

«Наша пам’ять про них це сила, що являє собою прояв любові. Вшанування пам’яті військовослужбовців, які втратили своє життя, захищаючи Батьківщину є священним обов’язком українського народу», – звернулась до присутніх ведуча заходу

Пам’ятною відзнакою «Князівський хрест Героя «Назавжди в строю» посмертно вшанували військовослужбовців, які поклали свої життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни.

Василь Лапчук вручив відзнаки родинам загиблих
Василь Лапчук вручив відзнаки родинам загиблих

Зі сцени звучали патріотичні пісні у виконанні оркестру та артистів. 

«Прийде до нас перемога і кожен з нас згадає слова Тараса Григоровича Шевченка: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!», – сказав Василь Лапчук.

Читайте також: На Волині вдруге вручили «Князівський хрест Героя навіки в строю»

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром