У Луцьку відкриють кафе суспільного впливу: 100 людей можуть стати співзасновниками

20 Лютого 2024, 11:43
Кафе суспільного впливу 561
Кафе суспільного впливу

У Луцьку запускають кафе суспільного впливу misto.cafe. 

Це – новий для міста формат закладу. Він передбачає 100 співзасновників, а 80% прибутку йтиме на підтримку громадських проєктів для розвитку Луцька. 

А ще у misto.cafe буде подієвий майданчик і крамниця українських виробів, та, звісно, смачна кухня. 

Проєкт ініціювала платформа «Алгоритм дій» у співпраці з Івано-Франківським «Теплим містом», взявши за основу модель ресторану Urban Space 100.  

Urban Space 100 — перший в Україні громадський ресторан, який спрямовує левову частку прибутку на реалізацію громадських проєктів. Автором ідеї створення цього закладу є платформа «Тепле місто». Ресторан успішно функціонує вже понад 9 років. 

80% чистого прибутку від діяльності закладу будуть спрямовані на підтримку громадських проєктів. На період військового стану у фокусі грантових сезонів — ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька. 

Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх грантів. Активісти пропонують ідеї — і отримують кошти на їхню реалізацію. 

У misto.cafe буде ціла сотня співзасновників. 100 соціально активних людей з однаковим вступним внеском та рівними правами. Усі вони будуть обирати, на які саме громадські проєкти йтиме 80% чистого прибутку закладу. Такі рішення прийматимуть на загальних зборах щокварталу — відповідно до старту грантових сезонів.

Співзасновники не втручатимуться в операційну діяльність закладу і не претендуватимуть на розподіл прибутків, оскільки це суперечить початковій ідеї проєкту. 

Щоб стати співзасновником, треба заповнити форму на сайті misto.cafe. Після чого отримати позитивні рекомендації від чинних учасників і жодного негативного, зробити внесок та надати згоду на відкриту участь у проєкті. 

Наразі відомо про шістьох перших співзасновників: Катерину Ковальчук, Левка Давидюка, Яну Тарарай, Тараса Пахолюка, Іванну Ковальчук та Вадима Курилюка

Керуватиме закладом відомий у Луцьку ресторатор Сергій Капацина, котрий має понад 19 років досвіду в управлінні ресторанним бізнесом.

«Різні люди одне місто. Різні люди одне місце» — гасло нового кафе, яке запропонували автори інтер’єру проєкту, відома українська майстерня архітектурного дизайну balbek bureau.

Воно закликає об’єднувати зусилля, щоб творити зміни, доповнювати місто новими проєктами та сенсами. Адже у партнерстві — сила, навіть, якщо ми у чомусь різні.         

Кафе знаходиться у центрі Луцька — на вулиці Богдана Хмельницького, 26. Відкриття – наприкінці весни. 

 

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром