На лекції розкажуть, яким був Луцьк 600 років тому

16 Лютого 2024, 10:29
Луцький замок 363
Луцький замок

У музеї історії Луцького братства завідувачка Олена Бірюліна прочитає лекцію про те, яким був Луцьк 600 років тому та як тоді приймали європейських монархів. 

Подія відбудеться 18 лютого о 15:00, адреса – вулиця Йова Кондзелевича, 5. Про це йдеться на фейсбук-сторінці музею.

«Яким був Луцьк у 1429 році? Чому його обрали майданчиком для політичних консультацій з проблемних питань Центрально-Східної Європи? Чи було місто готове для прийому значної кількості гостей? Під час лекції крапково торкнемось змісту події під назвою «Луцький з’їзд монархів». Більше часу приділимо місцю проведення – звернемо увагу на просторову структуру середньовічного Луцька, з’ясуємо чому його називали Великим. Популярними лишаються питання перебільшення в літературі тривалості Луцького форуму, кількості учасників, а також об’ємів з’їдженого та випитого.  То скільки все ж гостей приїхало? Де вони всі розміщувались, і де відбувались важливі наради? Відповіді є! Тому, разом зі слухачами, порахуємо скільки імпортованої мальвазії та волинської дичини пішло на учту», – йдеться в анонсі. 

Вперше на розсуд слухачів буде винесена авторська спроба реконструкції забудови Луцького Окольного замку, яка базується на описовій інформації з волинських актових книг XVI – XVII століття та інших джерельних матеріалах. Йдеться не тільки про шляхетську забудову, а також про розташування чотирьох найдавніших зниклих храмів Луцького пригородка з посвяченням св.Катерині, св.Петру, св.Дмитру та св.Якову.  

Контактний телефон: 380 50 332 0779. Вартість – 100 гривень.

 

 

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром