У Луцькому НТУ відкрили мобільну виставку про історію української боротьби

02 Лютого 2024, 16:42
У Луцькому національному технічному університеті презентували мобільний виставковий проєкт 635
У Луцькому національному технічному університеті презентували мобільний виставковий проєкт

У Луцькому національному технічному університеті презентували мобільний виставковий проєкт «Сучасне військо крізь призму минулого».

Його підготували фахівці Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України. Представники Центру завітали до ЛНТУ, аби представити виставковий проєкт та розповісти про історію українського війська від часів його заснування до сучасних формувань, які боронять країну на лінії фронту. Про це йдеться на сайті навчального закладу.

Виставка складається з двох тематичних блоків: перший присвячений українській мілітарній історії ХХ століття, другий – підрозділам Збройних Сил України, що наслідують історичні традиції українського війська. Головна мета виставки – показати нерозривний зв’язок поколінь борців за незалежність України, як сучасності, так і  минулого.

Окрім того, зустріч зі студентами супроводжувалася короткими тематичними лекціями: «Сучасне військо крізь призму минулого, історія мілітарних утворень України ХХ сторіччя до створення сучасних Збройних Сил» та «Про діючі бойові частини, що носять імена визначних історичних постатей, які боронять територіальну цілісність та незалежність в даний час».

Привітала гостей в університеті проректорка з НПР та досліджень Олена Лютак: «Слава Україні» - це гасло, яке впродовж двох років є символом нашої незламності. Але насправді Україна не два роки, а багато століть виборює свою незалежність і бореться з ворогом, який, на жаль, є нашим сусідом. Сьогодні в нас унікальна можливість почути історію про те, чому так р’яно ми відстоюємо свою незалежність, що лежить в основі нашої сили та незламності».

Основним спікером заходу став старший офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України Володимир.  

Перш за все, він розповів, що Центр досліджень воєнної історії Збройних Сил України був створений в розпал широкомасштабної фази російсько-української війни влітку 2022 року та є структурним  підрозділом Генерального штабу ЗСУ. Його основне завдання – це дослідження воєнної та військової історії.

«Оскільки вже десять років триває російсько-українська війна, то цілком природно, що в фокусі нашої дослідницької уваги є саме ця війна, її широкомасштабна фаза», – наголошує спікер та додає, що основним відкритим науковим продуктом Центру є щомісячний воєнно-історичний огляд російсько-української війни. 

Це друковане видання, яке розповсюджується серед військових частин, установ та організацій, серед навчальних закладів, наукових інституцій тощо.

Окрім цього, фахівці Центру займаються національно-патріотичною роботою, і одним з продуктів діяльності за цим напрямом є низка мобільних виставкових проєктів, які подорожують країною. Нині в ЛНТУ представлена одна з таких виставок. Нещодавно українці побачили виставку «Намір», створену спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду. Її презентація відбулася до 90 роковин Голодомору, аби показати, як Росія здійснювала акти геноциду до українців у 20 столітті та нині, в час великої війни.

Невдовзі, спільно з музейними інституціями восьми європейських країн, у столицях європейських держав в унісон буде відкритий ще один виставковий проект міжнародного рівня «Україна в серцях Європи».

Щодо виставки, представленої студентам та науковцям ЛНТУ, то композиційно вона складається з кількох сюжетних ліній, включаючи історію творення війська, організації його структур, формування військових частин та корпусів територіального управління. Інша тематична складова виставки - огляд бойових дій, участь у боях українських мілітарних формувань, які головним чином відбувалися із Росією.

Офіцер Центру розповів і про кілька інших сюжетних ліній виставкового проекту, а це, зокрема, військові традиції, серед яких військові пісні, елементи одностроїв та нагородної системи. Інша сюжетна лінія – жіноцтво в українському війську. До речі, у лавах легіону Українських січових стрільців на військовій службі перебували 34 жінки. Нині у Збройних Силах України несуть військову службу близько 50 тисяч українських жінок, з них близько 40 тисяч – військовослужбовиці, а з цієї кількості ще понад 5 тисяч жінок несуть військову службу на лінії зіткнення.  

Отож спікер розповів аудиторії про основні аспекти творення української військової історії та поділився цікавими історичними фактами, відзначивши зв’язок поколінь борців за свободу та незалежність України. Одночасно до розповіді про сучасні військові формування, які мають почесні найменування та які нині боронять українську землю на фронті долучилися нинішні військовослужбовці.

Більше того, виставкові стенди супроводжуються QR-кодами, відсканувавши які, можна отримати більш детальну інформацію про певний історичний період.

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром