У Луцьку школярі перетворюють електронні сигарети на павербанки для військових

29 Січня 2024, 13:48
У Луцьку семикласник Даніель Сомов разом з однокласником Андрієм Фолішевичем почали переробляти використані електронні сигарети 527
У Луцьку семикласник Даніель Сомов разом з однокласником Андрієм Фолішевичем почали переробляти використані електронні сигарети

У Луцьку семикласник Даніель Сомов разом з однокласником Андрієм Фолішевичем почали переробляти використані електронні сигарети на зарядні пристрої, які хочуть передати військовим.

Автор ідеї – 13-річний Даніель – розповів: разом з батьками та керівником гуртка радіоелектроніки вже зібрали понад 150 використаних гаджетів. Про це йдеться в сюжеті Суспільного

Ідею переробляти пристрої для куріння у павербанки підгледіли в інтернеті і почали експериментувати. Зараз хлопці тестують саморобні прилади і займаються очисткою акумуляторів, а коли створять декілька десятків, хочуть передати волонтерам, щоб завезли на фронт.

«Я взнав, що на фронтах немає світла, немає чим підзарядити телефон, то треба допомагати хоч чимось», — каже 12-річний Андрій.

Школярі планують оголосити збір на корпуси старих повербанків, бо поки що доводиться їх купувати. Тому справу підтримують батьки Тетяна і Микола Сомові.

«Старший син попробував раз зробити павербанка, вийшло, але це треба труд, сидіти, спаювати, відрізати, з’єднувати ці проводки. Але, думаю, нашим воїнам там, на передовій, хто може, тим і помагають. Тому, сподіваюсь, і нам допоможуть з цими запчастинами», — говорить мама Даніеля.

Батьки кажуть: у сім’ї ніхто не палить, тому використані електронні прилади для куріння збирають у різних місцях. А паяти хлопці вчаться з татом та на гуртку радіоелектронного конструювання.

«Такий повербанк може без проблем зарядити двічі гаджет. У ньому вмонтований Micro-USB-порт і заряджається стандартно, як повербанк, і відповідно, можна заряджати будь-який телефон чи інший пристрій», — каже Микола Соловенюк.

Керівник гуртка додав, що для створення повербанків можна також використовувати акумулятори зі старих ноутбуків, електроавтомобілів та інших пристроїв.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром