Луцькі мультиплікатори створюють відео для підтримки дітей під час війни
Режисери-мультиплікатори з Луцька Леонід Тивонюк та Зю Побережнюк, котрі торік долучилися до волонтерського соціального проєкту «Графічний батальйон для дітей», разом із командою аніматорів та психологів працювали над інформаційними роликами для підтримки дітей під час війни.
Як розповів у програмі «Радіодень» режисер, аніматор та керівник громадської організації «ІМАГО» Леонід Тивонюк, ініціатива зі створення корисних анімаційних відео з'явилася ще 2022 року під керівництвом українського мультиплікатора Сашка Даниленка. Про це пише Суспільне.
Роботу над волонтерською анімацією, каже Леонід Тивонюк, розпочав із перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну, долучившись до спільноти «Графічний батальйон», котру організував український аніматор Сашко Даниленко. Зі слів лучанина, над першим анімаційним роликом у рамках проєкту працював спільно з психологинею Катериною Павленко.
«Ми почали думати, чим можемо допомогти батькам та їхнім дітям у цей нелегкий час, зокрема почали проводити анімаційні майстеркласи онлайн. Перший ролик я зняв спільно з Катериною (Павленко — ред.), яка робила уточнення. Уже були теми, які потрібно було засобами анімації вирішити та допомогти. Це були анімаційні руханки, невеличкі анімаційні фільми», — сказав лучанин.
У перші місяці після початку великої війни, зазначив лучанин, «Графічний батальйон» створив п'ять роликів, зокрема луцька студія «ІМАГО», де над роликами працювала і дружина Леоніда Мар’я Гвоздєва-Тивонюк, випустила дві анімаційні роботи: «Що робити, коли лунає сирена» та «РЕ».
Леонід Тивонюк зазначив, що команда «Графічного батальйону» для створення анімації знайшла грантове фінансування через програму Європейського культурного фонду. Після цього, зазначив режисер, почали шукати додаткових спеціалістів.
Так до команди приєдналася лучанка Зю Побережнюк, котра почала працювати над волонтерським роликом під назвою «Міни». У команді волонтерського соціального проєкту режисерка та аніматорка колажної анімації створила анімаційну роботу для дорослих, що має назву «Як говорити з дитиною про війну».
«В моїй анімації розкривається питання про те, чи взагалі потрібно з дітьми говорити про війну, тому що багато батьків на початку вторгнення намагалися своїх дітей вберегти від цього, придумували пояснення, чому вони чують вибухи й чому треба йти в укриття», — говорить Зю Побережнюк.
В основі анімації «Як говорити з дитиною про війну» лежить текст психологині Ірини Пивоварчик про те, що приховування правди від дітей буде провокувати збільшення тривожності у них, зазначила режисерка творчої роботи.
«Моя анімація більш загальна та її основою цінністю є те, щоб спонукати батьків говорити з дитиною про війну. Вже минуло багато часу з тих пір, коли я зробила цю анімацію, ситуація змінилася і вже приховувати інформацію від дітей дуже складно за два роки. Важливо чути дітей та давати відповіді на їхні питання», — додала Зю Побережнюк.
Читайте також: Анімація об’єднує: як діти з різних міст створили мультфільм про луцький Окольний замок
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром