У Луцьку на Форумі волонтерських ініціатив вчилися керувати дронами, плести сітки та надавати медичну допомогу

У Луцьку відбувся форум волонтерських ініціатив, де волонтери розповіли про свій досвід, презентували те, чим займаються, обговорили виклики, з якими стикаються щодня, і перспективи розвитку волонтерського руху.
На форумі 19 грудня побувала і кореспондентка Район.Луцьк.
Форум проходив у головному корпусі Волинського національного університету імені Лесі Українки та розпочався з імпровізованої екскурсії Алеєю волонтерських ініціатив, де представили свої вміння та ділилися з охочими власним досвідом.
Читайте також: Луцьк опинився на першому місці в Україні за кількістю волонтерів
Волонтери мікрорайону Вишків, або, як їх ще називають, «вишківськи павучки», серед яких багато підлітків, вчили присутніх плести сітки та розповідали, як виготовляти окопні свічки. Волонтери вже п'ять місяців плетуть маскувальні сітки, до цього – годували військових на блокпостах. За зібрані ними кошти передали на фронт 20 машин.
«У нас потужна команда батьків та 15 дітей, які у квітні минулого року прийшли до мене на подвір’я, коли готували їжу для жителів Чернігова. Зараз у нас є графік, за яким кожного дня плетемо сітки розміром шість метрів на сім метрів, в день виходить десь шість сіток. Сітки необхідні на фронті не менше дронів та автомобілів. Окопні свічки робимо з минулого року, наразі замість картону використовуємо засушені шишки. Їх поміщаємо в бляшанку та заливаємо воском. За словами військових, такі свічки краще горять та у них приємніший запах», – розповіла Наталія Грушка.
Крім того, волонтери готують та передають на фронт смаколики, засоби гігієни, теплий одяг, ковдри.
На своїй презентації Луцький міський молодіжний центр та волонтерський хаб запускали мінідрони та вчили ними керувати.
Молодіжний центр відразу після повномасштабного вторгнення організував військових вишкіл та курси надання першої медичної допомоги для всіх охочих. Нещодавно на його базі організували курси керування дронами. Всі вишколи проводять волонтери, які їх вже пройшли раніше. За словами директора молодіжного центру Юрія Семчука, на подібних військових вишколах можна навчитися збирати, розбирати зброю, керувати мінідронами. Всі заняття безкоштовні. Перше заняття продовжується три години, але, за бажання, можна відвідувати додаткові, поглиблені заняття.
«Наразі військові вишколи проводимо для молоді до 35 років. Звернутися до нас можуть навчальні заклади, учні чи студенти якого хочуть пройти вишкіл. Зараз заняття проводимо на базі навчальних закладів, а влітку – у центрі», – розповів директор.
На форумі волонтерський штаб «Ангар» презентував мерчі, кошти від продажу яких підуть на допомогу військовим на фронті.
Волинська обласна бібліотека для юнацтва представила сплетені ними сітки та кікімори, які вони виготовляють для військових від початку повномасштабного вторгнення. Крім того, волонтери готують для військових енергетичні батончики та обереги – «волонтерки».
Читайте також: У центрі Луцька можна долучитися до плетіння маскувальних сіток
Волонтери благодійного фонд «Робимо добро дітям» за донат дарували новорічні іграшки, цукерки, ялинкові прикраси виготовлені переселенцями.
«Це все робили жінки, які через війну покинули власні домівки та опинилися у Луцьку. Ми надали їм необхідні для виготовлення хенд мейду матеріали, аби вони могли зібратися відволіктися та поспілкуватися. Ось льодяники, які зробила жінка з Луганщини. Для неї це починалося, як захоплення, а тепер вона займається цим професійна і навіть проводить майстер-класи», – розповіла волонтерка фонду Інеса Прокопець, яка у минулому році приїхала до Луцька з прифронтового селища Нью–Йорк на Донеччині.
Фонд допомагає родинам з дітьми, які виїхали з прифронтових територій, памперсами, дитячим харчуванням.
Після презентації волонтерських ініціатив відбулося урочисте відкриття форуму та дискусія з приводу викликів і перспектив розвитку волонтерського руху. В обговорені взяли участь заступниця міського голови Ірина Чебелюк, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович, волонтер «Військової пошти» Павло Цапюк, директорка бізнес-академію PMBA, волонтерка VolWest Hub Тетяна Репницька.
Читайте також: Васильоборонпром: як інженер з Луцька налагодив систему «блокчейн на війні»
Вони ділилися власним досвідом волонтерської діяльності, відповідали на питання присутніх та обговорювали те, що турбує волонтерів. Присутні говорили про підвищення рівня співпраці з органами місцевого самоврядування, спрощення процедур закупок для військових потреб, більшого залучення до волонтерства підростаючого покоління.