Залежить водопостачання 70 тисяч людей: у Луцьку хочуть відновити магістральний колектор

11 Грудня 2023, 12:15
Фото ілюстративне 440
Фото ілюстративне

На вулиці Карпенка-Карого у Луцьку хочуть відремонтувати магістральний колектор. 

Стан того, що є зараз, – катастрофічний і загрожує обвалом. Про це заявили на сайті Луцькради. 

Залізобетонний магістральний колектор по вулиці Карпенка-Карого, що простягається від «Срібних лелек» і до вулиці Лідавської, має діаметр близько одного метра, його більша частина проходить безпосередньо під проїжджою частиною. Побудований 45 років тому, колектор піддається надмірному навантаженню внаслідок руху великогобаритного транспорту. Також стічні води викликають великий вплив і корозію залізобетонних конструкцій. Від діяльності колектора залежать водопостачання, водовідведення і, відповідно, робота каналізаційної системи в оселях близько 70 тисяч лучан. 

У разі неможливості водовідведення технічно припиняється і водопостачання. Уже в цьому році двічі у колекторі траплявся обвал, що викликало необхідність термінового відновлення, а також детального обстеження стану. Аварійна ситуація в колекторі є  проблемною через його розташування під автошляхом. У такій ситуації складно своєчасно виявити місця руйнації, оскільки асфальтове покриття приховує вимивання великих обсягів підземних грунтів, а це може призвести до вирви, небезпеки обвалу та загрози життю і здоров’ю автомобілістів.

Із допомогою роботизованої системи відеообстеження провели дослідження внутрішнього стану колектора. Як показали результати, стан колектора потребує невідкладних відновлювальних робіт. Тому КП «Луцькводоканал» підготувало проєктно-кошторисну документацію, щоб залучити необхідне фінансування і якнайшвидше відремонтувати колектор.

Після проходження всіх необхідних узгоджувальних процедур КП «Луцькводоканал» вибере підрядника, який розпочне капітальне відновлення колектора, аби усунути потенційний ризик його повної руйнації. 

«Робота є дуже складною як технологічно, так і організаційно, з огляду на необхідність виконання капремонту на діючому колекторі. Також проєкт дороговартісний. Тому КП «Луцькводоканал» спільно з Луцькою міською радою планують залучити фінансування від ЄБРР та державного банку в рамках їх спільної програми «Забезпечення стійкості та засобів для існування», – йдеться у публікації.

Програма є пілотним проєктом з відновлення України.

Коментар
20/02/2024 Вівторок
20.02.2024