У Луцьку провели в останню путь Романа Образцова та Миколу Мялковського

08 Грудня 2023, 14:40
Прощання з військовослужбовцями Миколою Мялковським та Романом Образцовим 1552
Прощання з військовослужбовцями Миколою Мялковським та Романом Образцовим

У Кафедральному соборі Святої Трійці відспівали двох військовослужбовців з Луцька. 

Чин похорону відбувся у пʼятницю, 8 грудня. Попрощалася з полеглими воїнами і журналістка Район.Луцьк

Лучанин Микола Мялковський народився 27 червня 1995 року. Син знаної у Луцьку художниці Тетяни Мялковської служив у лавах ЗСУ на посаді інструктора. 28-річний Микола Мялковський загинув 4 грудня у війні з Росією.

Читайте також: «Єдиний, найкращий в світі син». Спогади про полеглого лучанина Миколу Мялковського

 

Портрет Миколи Мялковського
Портрет Миколи Мялковського

Лучанин Роман Образцов народився 8 травня 1971 року. Роман брав участь у штурмі на одному з південних напрямків, помер у госпіталі 5 грудня від гострого інфаркту міокарда.

Світлина Романа Образцова
Світлина Романа Образцова

Велика кількість людей прийшли до Собору на прощання з загиблими, принесли багато вінків і живих квітів. Біля труни Миколи Мялковського лежала його нагорода «Золотий хрест», підписана Валерієм Залужним 28 вересня, а також велика кількість його світлин і великий портрет, написаний художницею. 

Нагорода Миколи Мялковського
Нагорода Миколи Мялковського

Проповідь говорив військовий капелан отець Віталій Антонюк, настоятель парафії Собору Пресвятої Богородиці села Забороль, цитуючи Державний Гімн України.

Військовий капелан отець Віталій Антонюк
Військовий капелан отець Віталій Антонюк

«Сатана нищить найкращих, на яких можна положитись, які можуть стати прикладом в житті... Ми вірим і молимся Богу, що Бог приймає і подає їм всі вінці слави тому, що вони заслужили ці вінці слави своєю боротьбою з Сатаною. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»: так вони відчули призов у серці свому», – промовив священнослужитель.

Лучани проводжали Миколу та Романа, стоячи на колінах у дворі Собору та на Театральному майдані. 

Вікторія та Ірина вчились з Романом у 18 школі, розказали, що він був завжди дуже позитивним і усміхненим.

«Я не можу повірити, він сьогодні навіть на себе не схожий. Рома завжди випромінював радість і любов до життя, був повним сил та енергії. В нього був успішний бізнес, але він все залишив і пішов захищати всіх нас», – розказала однокласниця Вікторія.

Командир відділення, де служив Роман, з позивним «Крим» поділився спогадами про побратима:

«На Романа завжди можна було покластися, він був дуже чесним і хоробрим. Ми разом були у штурмовій бригаді на Півдні, він йшов уперед разом зі всіма. Ніколи не видавав ніяких переживань, не жалівся на здоров'я, але бачите як – серце не витримало. Він був веселим і стійким, але сьогодні я його майже не пізнав: він дуже схуд», – сказав військовий.

Спогадами про Миколу Мялковського поділилися його близькі

«Мій син загинув як Герой під час виконання священного обовʼязку за свободу України. Це дуже дорога ціна для мене. Єдиний, найкращий в світі син! Він в перший день війни написав заяву на роботі в Люблінській міській раді і приїхав на захист додому. Це для мене подвиг і рішення справжнього чоловіка. Серце моє розбите. Ти завжди був для мене прикладом і натхненням», – написала його мама Тетяна на своїй сторінці у фейсбуці. 

Знайома художниці Тетяни Мялковської Олена сказала, що хлопець теж малював разом з мамою.

«У них, мабуть, всі талановиті, їх у Луцьку багато людей знає. Страшна втрата для матері, великий біль для всіх нас», – сказала Олена.

Люди утворили живий коридор, яким пронесли труни з військовослужбовцями. 

Оркестр виконав Гімн. Знайомі, родичі, колеги та побратими проводжали скорботну процесію, вигукуючи слова: «Слава Україні! Героям Слава! Слава нації! Смерть ворогам! Герої не вмирають!»

Поховаюли Миколу Мялковського та Романа Образцова у секторі військових поховань на міському кладовищі у селі Гаразджа.

 

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром