Як у Торчині господарює родина, обидва члени якої мають інвалідність

05 Грудня 2023, 11:37
Родина Ігнатюків 430
Родина Ігнатюків

У Торчині мешкає родина Ігнатюків: брат і сестра проживають в невеликому будинку з кількома кімнатами. 

Обидва мають інвалідність. Попри життєві виклики, завжди підтримують одне одного, ведуть разом господарство і будують плани на майбутнє. В гостях у Ігнатюків побувала команда Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

49-річна Тетяна розповідає: майже всі побутові справи виконує самостійно. Жінка вивчилася на бухгалтерку, вміє водити машину і любить малювати. Пересувається на кріслі колісному. А щоб вільно спілкуватися з братом, опанувала жестову мову. Згадує, повністю самостійними довелося стати після смерті батьків. Тато помер минулого року від коронавірусу. Хвороба розвивалася дуже швидко, врятувати чоловіка не вдалося.

«Ми з братом дуже підтримуємо одне одного. Я пораюся в будинку, він бере на себе господарство. У нас є город, ми обробляємо його і вирощуємо овочі. Допомагає і соціальна працівниця, особливо в хатніх справах і якщо треба щось купити в магазині. Одним словом, живемо, як можемо. Я маю освіту, але зараз не працюю, бо не всі хочуть наймати на роботу людину з інвалідністю. Та думаю, що хотіла би чимось займатися, хоча б онлайн», — розповідає Тетяна.

Нещодавно в родини зламалися телевізор і пральна машина. Кажуть, що на Різдво збуваються мрії. Можливо, хтось з читачів захоче і зможе придбати нову побутову техніку. Контакти родини можна отримати в Секретаріату НАІУ. 

«Я люблю свій Торчин, це місце, де я народилася, місце моїх батьків. Нам добре тут жити, але от громадського транспорту не вистачає, дороги місцями дуже погані, отримати соціальну допомогу теж не завжди просто. Вірю, що все змінюватиметься на краще», — додає жінка.

Читайте такожІнвалідність дитині лікарська комісія може встановити дистанційно під час війни

 

 
Коментар
20/02/2024 Вівторок
20.02.2024