У Луцьку за бійку судять військового після важкого поранення

29 Листопада 2023, 17:24
На засіданні суду по справі військового Віктора Войтовича 782
На засіданні суду по справі військового Віктора Войтовича

У Луцьку відбулось засідання обласного апеляційного суду у справі військового Віктора Войтовича

Підсудного направили на проходження судово-медичної експертизи, тому що під час перебування на фронті він отримав складне поранення. На судовому засіданні побувала кореспондентка Район.Луцьк.

Віктора Войтовича, головного сержанта, командира штурмового взводу 710 бригади охорони Держспецтрансслужби МОУ звинувачують у побитті сусіда, яке сталося ще до повномасштабного вторгнення, у 2021 році. За словами адвоката підсудного Віталія Жуковського, перший суд відбувся у цьому ж році, тоді ж він виніс вирок з призначенням покарання строком на п’ять років, але встановив іспитовий термін на три роки, тобто призначив так зване умовне покарання. Але у другій половині 2021 року апеляційний суд не погодився з такими висновками і скасував іспитовий строк. 

Натомість Віктор Войтович подав касаційну скаргу, яку повинні були розглянути у Верховному Суді 24 лютого 2022 року. Через повномасштабне вторгнення касаційну скаргу розглянули лише у вересні минулого року, коли Віктор Войтович вже був на фронті. Верховний Суд також вирішив, що засуджений відбуватиме покарання п’ять років позбавлення волі. Затримали військового у листопаді цього року, під час відпустки після важкого поранення та лікування. На даний момент він відбуває покарання у виправній колонії №76.

За словами Віталія Жуковського, Віктор Войтович від початку вторгнення  возив на фронт гуманітарну допомогу для військових, на фронті був  з липня минулого року, за рік побував у багатьох гарячих точках. У березні поранили командира штурмового взводу, і він взяв командування на себе та вивів всіх побратимів з поля бою цілими. Його нагородили почесним нагрудним знаком, присвоїли звання головного сержанта і призначили на посаду командира штурмового взводу. У липні Віктор Войтович отримав нагрудний знак «Золотий хрест».

«Підзахисний отримав важке уламкове поранення, декілька уламків опинилися у хребті. Віктора Войтовича затримали під час відпустки, яку йому надали після лікування. Після поранення він хотів обов’язково повернутися на фронт», – додав адвокат. 

На суді це підтвердив і сам Віктор Войтович, який був присутній через онлайн зв'язок.

«Хочу повернутися в свій підрозділ, до своїх хлопців», – зазначив він.

Засідання суду у справі Віктора Войтовича
Засідання суду у справі Віктора Войтовича

Раніше Віктор Войтович звернувся до Президента України з клопотанням про помилування. За словами його адвоката, остаточного рішення по цьому клопотанню ще немає.

На суді були присутні побратими та посестри військового, його родичі та друзі. Потерпілий на засідання суду не з’явився.  За словами Віталія Жуковського, потерпілий настоює на тому, аби Віктор Войтович відбував покарання в повній мірі.

Військові, друзі та родичі прийшли підтримати Віктора Войтовича
Військові, друзі та родичі прийшли підтримати Віктора Войтовича

На цьому судовому засідання повинні були розглядати клопотання адвоката засудженого про відстрочку виконання вироку.

За словами прокурора  Ігоря Радзивилюка,  відстрочка у виконанні вироку по тяжким злочинам законодавством не передбачена. 

Чергове судове засідання у справі Віктора Войтовича відбудеться після отримання результатів судово-медичної експертизи. Військовому можуть надати відстрочку виконання вироку через важке поранення, яке він отримав на фронті.  Район.Луцьк і далі слідкуватиме за ходом справи. 

 

Коментар
20/02/2024 Вівторок
20.02.2024