Для мешканців Брища встановили станцію для очистки води

28 Листопада 2023, 14:41
Модульна система очистки води 514
Модульна система очистки води

У селі Брище Луцької громади встановили інноваційну модульну станцію Organik M-200, яка забезпечить чистоту і високу якість питної води.

За показниками вода буде однією із найкращих в Україні. Розмістити цю систему вирішили саме для забезпечення потреб мешканців села Брище, які відчувають негативний вплив від полігону твердих побутових відходів, що знаходиться поруч. Про це йдеться на сайті Луцькради. 

Як повідомив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, сучасна система водопідготовки Organik M-200 – це повністю готова модульна станція, яка, серед іншого, забезпечить видалення механічних забруднень, сполук заліза і марганцю, працюватиме з мінімально можливими експлуатаційними витратами і в автоматичному режимі.

Подача води в систему передбачена з артезіанської свердловини, вода буде проходити систему аерації, також обладнання знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений у воді сірководень за рахунок наявності фільтрувального шару з каталітичними властивостями. У результаті вода матиме високу якість і буде придатна для пиття.

Реалізація проєкту стала можливою в результаті роботи КП «Луцькводоканал» над залученням коштів за системою фінансового лізингу. Проєкт реалізується коштом підприємства, але саме через фінансовий лізинг вдалося залучити необхідний ресурс, щоб придбати обладнання, а потім поступово розраховуватися за нього.

«Цей лізинг став першим в Україні, який потрапив під державну програму 5-7-9, що суттєво знижує відсотки. Тому підприємство на досить хороших умовах залучило ресурси, завдяки яким буде встановлене сучасне обладнання для очищення води і тисячі мешканців громади отримають якісну питну воду», – йдеться у дописі.

Наступна така система буде встановлена у селі Рокині, що поруч із Брищем. У планах також є оновлення системи водоочистки на Дубнівському водозаборі, що постачає воду для значної частини помешкань у Луцьку.

 

Коментар
20/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром