Лучани вийшли на марш з вимогою спрямувати 800 мільйонів бюджетних залишків на ЗСУ

25 Листопада 2023, 19:20
Марш у Луцьку 558
Марш у Луцьку

Молодіжний центр «Семиярусна гора» та ГО «Українські студенти за свободу» організували у Луцьку марш під гаслом «800 мільйонів на військо». 

Вони пройши колоною від Волинської ОВА до міськради у суботу, 25 листопада. Основною метою маршу є вимога спрямування коштів із залишків бюджету Луцька 2023 та майбутнього 2024 років на потреби ЗСУ. Про це пише ВСН.

Окрім цього, на сесію буде винесено два проєкти рішення, які ініціював голова МЦ «Семиярусна гора» Любомир Дмитришин.

Він розповів, що їхня ціль – 800 мільйонів на ЗСУ. Пояснює: цю суму порахували з прогнозів залишків у бюджеті Луцька цього та наступного років. Тож, на думку активістів, ідеться про приблизно 400 мільйонів з бюджету ще 2023 року та 400 – з бюджету 2024 року.

«Ми просимо 800 мільйонів, оскільки вважаємо, що це реальна сума і виділити ці кошти на ЗСУ має бути головним пріорітетом в нашому бюджеті цьогоріч. Тому ми просимо саме таку суму, хоча 500 мільйонів, які пообіцяв мер – це теж добре, ми розуміємо що це рішення зʼявилося саме завдяки цим протестам, які вже в черговий раз відбуваються в нашому місті», – розповів голова МЦ «Семиярусна гора» Любомир Дмитришин. 

Нагадаємо, міський голова Луцька Ігор Поліщук нещодавно опублікував інформацію про те, що на 2024 рік міська рада виділить на потреби військових не менше 500 мільйонів гривень

Учасники пікету розповіли, що хочуть, аби їм надали інформацію про те, на що будуть витрачати кошти з бюджету 2024 року. Для цього активістам необхідно зібрати 500 підписів, щоб ініціювали громадські слухання.

Організатори кажуть: їм набридло, що влада купує бруківку за кошти міського бюджету. Це витрати, без яких під час війни можна обійтися.

Голова молодіжного центру переконує, що в Луцьку постійно згадують про важливість громадської участі та думки в різних політичних процесах, але в більшості випадків ці слова абсолютно не мають ніякої цінності, адже громадян навіть не допускають на сесію міської ради. На яку, згідно із законом, вони можуть заходити вільно та без жодних обмежень.

Натомість під час події учасники вирішили показати, що демократія та політичний процес відбуваються на центральних вулицях міста.

«Ми з вами показуємо, як можна боротися за право на місто. Ми активно добиваємося того, щоб наше місто поставило собі в пріоритет життя людей під час війни», – додав Любомир Дмитришин.

Згодом активісти вшанували хвилиною мовчання памʼять про жертв Голодомору, героїв Небесної сотні та сучасних героїв російсько-української війни.

«Ми тут, щоб контролювати владу, щоб депутати виділяли гроші правильно, не приховуючи нічого від людей. Оскільки самостійно вони нездатні контролювати громадський бюджет, саме завдяки цим мітингам ми і намагаємось контролювати бюджет громади», – сказала одна із активісток. 

Варто зазначити, у середу, 29 листопада о 9:30 організатори пікету чекатимуть усіх небайдужих лучан біля Луцької міської ради.

Як зауважили активісти, вони протестуватимуть доти, доки міська влада не ухвалить хоча б якісь рішення. В них так і залишається лише одна вимога: якомога більше грошей спрямовувати на армію. 

Нагадаємо, також у Луцьку проходить серія акцій під назвою «Дрони замість бруківки». Лучани на чолі із організатором руху, активістом Сергієм Рижковим вимагають у посадовців не витрачати кошти на недоречні під час війни ремонти, а спрямовувати їх на ЗСУ. Нагадаємо, проблему нераціонального використання бюджетних коштів під час війни у Луцьку підняла ініціативна група, яка вимагає мораторій на капремонти та інші ненагальні витрати з бюджету. Другий місяць поспіль родичі військовослужбовців, волонтери та активна громадськість міста вимагають від міської ради припинити недоцільне використання коштів і натомість скерувати їх на армію – купівлю автівок, засобів зв'язку, амуніції для ЗСУ і добробатів. Останній такий пікет відбувся під стінами облради 16 листопада. 

ʼ

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром