У центрі Луцька пройшла акція «Спочатку дрони, потім стадіони»

11 Листопада 2023, 17:21
Акція у центрі Луцька 809
Акція у центрі Луцька

У Луцьку на Театральній площі пройшла чергова акція «Спочатку дрони, потім стадіони»

На заході 11 листопада побувала кореспондентка Район.Луцьк.

Учасники акції вимагали у міської та обласної влади витрачати бюджетні кошти в першу чергу на закупівлю дронів та автомобілів для українських військових, а не на благоустрій міста. Крім того, учасники наполягають на тому, аби при міській раді була створена ініціативна група для консультацій стосовно прийняття міського бюджету на 2024 рік.  До неї мають увійти активісти, небайдужі жителі Луцька. За словами Юлії Ютовець, міський голова обіцяв створити таку групу до кінця поточного тижня, але поки її немає.

Юлія Ютовець та Алла Надточій на акції у Луцьку
Юлія Ютовець та Алла Надточій на акції у Луцьк

Учасники акції з плакатами
Учасники акції з плакатами

З учасниками акції спілкувалася депутатка Луцької міської ради Алла Надточій. За її словами, у міському бюджеті є кошти на допомогу ЗСУ і вони виділяються, але не завжди їх використовують.  Невикористані бюджетні кошти акумулюються на рахунку міського бюджету в казначействі.  У січні невикористані кошти знову повернуться у бюджет. 

«При цьому є звернення від військовий частин стосовно придбання дронів, шин, батарей, тепловізорів.  Виконання цих звернень контролюють депутати, але серед них є незакриті, або закриті частково. Стосовно виконання міських програм, то на реалізацію програм з благоустрою витрачають десь 70% коштів, а на реалізацію двох програм підтримки ЗСУ,  цивільного захисту, – 18-30 %», – розповіла вона. 

За її словами, кошти потрібно використовувати не лише на закупівлю необхідного для ЗСУ, а й для реабілітації військових, які повернулися з фронту.

На акції у Луцьку
На акції у Луцьку

Акція на Театральному майдані
Акція на театральному майдані

Міський бюджет на 2024 рік прийматимуть на сесії міської ради, яка відбудеться 29 листопада. До цього часу, до сесії, під час обговорення бюджету на комісіях, кожної суботи на 10.00 збиратимемося на площі і запрошуємо приєднатися до нашої акції, – закликала учасників акції та небайдужих лучан Юлія Ютовець. 

Читайте такожЛучани вимагають грошей для ЗСУ: Сергій Рижков – про ініціативу «Спочатку дрони»

Нагадаємо, проблему нераціонального використання бюджетних коштів під час війни у Луцьку підняла ініціативна група, яка вимагає мораторій на капремонти та інші ненагальні витрати з бюджету. Другий місяць поспіль родичі військовослужбовців, волонтери та активна громадськість міста вимагають від міської ради припинити недоцільне використання коштів і натомість скерувати їх на армію – купівлю автівок, засобів зв'язку, амуніції для ЗСУ і добробатів. У Луцькраді видали розпорядження: обмежать здійснення непершочергових видатків та встановлять пріоритетними напрямами здійснення видатків з бюджету Луцької міської територіальної громади на підтримку Збройних Сил України. Акція тривають: зокрема, крайня з них відбулася 4 листопада

Читайте також: Лучани вимагають грошей для ЗСУ: Сергій Рижков – про ініціативу «Спочатку дрони».

 

 

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром