Спочатку дрони, потім стадіони: на Київському майдані відбулася акція з вимогою спрямовувати бюджет на ЗСУ

08 Листопада 2023, 13:59
"Спочатку дрони, потім стадіони" на Київському майдані у Луцьку 762
"Спочатку дрони, потім стадіони" на Київському майдані у Луцьку

У Луцьку на Київському майдані відбулася акція «Спочатку дрони, потім стадіони».

Біля будівлі обласної ради вранці 8 листопада зібралися більше півсотні волинян, повідомила кореспондентка Район.Луцьк.

Учасники акції вимагали від обласної влади спрямовувати бюджетні кошти на допомогу ЗСУ і придбання дронів та авто для українських військових. Крім того, активіст Сергій Рижков передав звернення до Волинської обласної військової адміністрації з приводу звіту стосовно  витрат з обласного бюджету.

З учасниками акції спілкувався Олександр Троханенко
З учасниками акції спілкувався Олександр Троханенко

Спочатку з активістами спілкувався заступник голови обласної військової адміністрації Олександр Троханенко, який розповів, скільки коштів з перевиконання обласного бюджету спрямували на потреби військових та виділено для сімей загиблих воїнів з Волинської області.

Учасники акції спілкуються із заступником голови ОВА
Учасники акції спілкуються із заступником голови ОВА

«На мітинги виходимо вже місяць. Як жителі Волинської області, ми бачимо, що гроші витрачають на бруківку, фарбування фасадів, облаштування того, без чого зараз можна обійтися. Ми вимагаємо, аби всі ці кошти йшли на ЗСУ, поки не переможемо. Обласна влада маніпулює цифрами. Коли нам дадуть чітку відповідь на наше звернення, ми будемо знати, куди йдуть бюджетні кошти.  Заступник розповів про перевиконання бюджету, але є ще кошти, які витрачають, за його словами, нібито за цільовим призначенням. Але ми не знаємо, чи можна ці гроші перенаправити на ЗСУ», – розповіла учасниця акції Світлана Іпатюк

За її словами, жителі області також хочуть розуміти наміри обласної влади стосовно витрат обласного бюджету у наступному році.

Учасниця акції Світлана Іпатюк з родиною
Учасниця акції Світлана Іпатюк з родиною

Учасники акції обурювалися недоречним, на їх думку,  ремонтами адміністративних приміщень, стоянок, будівництвом спортивних об’єктів, як в обласному центрі, і в громадах області. Багато питань у присутніх виникли до  діяльності  робочої групи «Прозорість та підзвітність» та інформування громадськості про витрати коштів обласного бюджету. Присутні нарікали на відсутність комунікації між владою та громадськістю.

Учасниця акції тримає плакат
Учасниуя акції тримає плакат

Акція на Київському майдані у Луцьку
Акція на Київському майдані у Луцьку

Крім того, на акції збирали підписи стосовно створення ініціативної групи з представників громадськості, яка б контролювала витрати бюджетних коштів. 

Юлія Ютовець збирає підписи
Юлія Ютовець збирає підписи

«Ми збираємо підписи серед лучан стосовно створення ініціативної групи, яка  контролюватиме, куди витрачатимуть кошти з обласного бюджету у 2024 році.  Необхідно інформувати  людей, куди йдуть гроші», – розповіла активістка та волонтерка Юлія Ютовець

Більше, ніж за півгодини, до учасників акції вийшов перший заступник голови Волинської ОВА Сергій Мовенко.

Перший заступник голови Волинської ОВА Сергій Мовенко спілкується з учасниками акції
Перший заступник голови Волинської ОВА Сергій Мовенко спілкується з учасниками акції

Він розповів, що цього тижня відбудеться чергове засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність», до якої входять і представники правоохоронних органів. На засіданні заслуховуватимуть голів  Ківерцівської, Володимирівської, Луцької громад, які звітуватимуть про витрати коштів  бюджетів громад у цьому році. 

Нагадаємо, проблему нераціонального використання бюджетних коштів під час війни у Луцьку підняла ініціативна група, яка вимагає мораторій на капремонти та інші ненагальні витрати з бюджету. Другий місяць поспіль родичі військовослужбовців, волонтери та активна громадськість міста вимагають від міської ради припинити недоцільне використання коштів і натомість скерувати їх на армію – купівлю автівок, засобів зв'язку, амуніції для ЗСУ і добробатів. У Луцькраді видали розпорядження: обмежать здійснення непершочергових видатків та встановлять пріоритетними напрямами здійснення видатків з бюджету Луцької міської територіальної громади на підтримку Збройних Сил України. Акція тривають: зокрема, крайня з них відбулася 4 листопада

Читайте також: Лучани вимагають грошей для ЗСУ: Сергій Рижков – про ініціативу «Спочатку дрони».

Коментар
23/06/2024 Неділя
23.06.2024
22.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром