«Ця війна йде більше 300 років», – Герой України Володимир Жемчугов у Луцьку

06 Листопада 2023, 15:07
Володимир та Олена Жемчугови 1060
Володимир та Олена Жемчугови

Луцька молодь в межах проєкту «Як починалася війна» зустрілася з активним учасником партизанського руху Луганщини, військовим, Героєм України Володимиром Жемчуговим. 

На зустрічі, яка відбулася 6 листопада, побувала і кореспондентка Район.Луцьк.

Луцька молодь на зустрічі з Героєм України Володимиром Жемчуговим
Луцька молодь на зустрічі з Героєм України

На заході відбулася презентація документальної стрічки «Як починалась війна. Хроніки. Свідки». У фільмі активісти, волонтери з Донецька, Луганська, Слов’янська, які були свідками та учасниками подій березня-квітня 2014 року, розповідають про те, як починалася війна. У стрічці показані кадри захоплень «гастролерами»-росіянами за підтримки місцевих прибічників «руського миру» адміністративних будівель, відділків міліції. Всюди місцеві проукраїнські активісти чинили опір захватам, виходили з прапорами на мітинги. Але бездіяльність деяких представників тоді ще міліції, силових структур, органів влади, а подекуди і відверта зрада призвели до розгону проукраїнських мітингів, захоплення влади сепаратистами, а згодом окупації областей.

Презентація документальної стрічки  про початок війни
Презентація документальної стрічки про початок війни

Після презентації фільму Володимир Жемчугов поділився власними спогадами про події того часу.

До 2014 року чоловік був підприємцем, подорожував, працював за кордоном. Коли почалася війна, він прийняв рішення чинити опір росіянам.

«4 травня 2014 року у моє рідне місто Красний Луч (зараз Хрустальний, - ред.) зайшли росіяни, почалося мародерство, грабіж магазинів, будинків, у людей забирали автівки. Ночами окупанти били та катували мирних жителів, аби ті переписували на них майно. Тоді вирішив, що повинен захистити себе та своїх рідних. Пізніше побачив, як росіяни катували та вбивали поранених українських солдатів, навіть створили концтабір для них», – пригадує Володимир початок війни.

Крім захисту рідних від окупантів, чоловік мріяв про європейський шлях України та мав загострене почуття справедливості. Тому він не залишився осторонь.

Разом з однодумцями створив партизанський загін. Вони нападали на окупантів, підривали залізничні колії, яким перевозили російську зброю та особовий склад.  За словами Володимира Жемчугова, зброї в них спочатку не було, все купували за свої кошти. З 2014 по 2015 роки партизани провели 30 диверсій на території так званої «лнр».  У вересні 2015 року під час виконання завдання Володимир  підірвався на розтяжці, отримав важке поранення та потрапив у полон до бойовиків. У вересні 2016 року внаслідок обміну його звільнили. У 2017 року партизану з Луганщини присвоїли звання Героя України.

Наразі Володимир Жемчугов не лише бере участь у волонтерських заходах, а й проводить національно-патріотичні лекції для студентів та школярів. 

«Проєкт «Як починалася війна» важливий, бо після бесід підлітки, молодь приходять додому та розповідають про історію війни своїм рідним. На жаль, багато людей в Україні читали лише одну історичну книгу – підручник з історії, іноді ще у радянські часи. Ця війна почалася не у 2022 і не у 2014, а ще з часів Богдана Хмельницького, і вона йде за культурну спадщину, за існування нашого народу», - розповів він. 

Володимир Жемчугов спілкувався з луцькою молодю
Володимир Жемчугов спілкувався з луцькою молодю

Після перегляду фільму, розповіді про події 2014 року і про проєкт «Як починалася війна», Володимир Жемчугов відповідав на питання присутніх. Молодь Луцька  питала у нього про настрої людей, які залишилися в окупації,  майбутнє Донеччини та Луганщини після звільнення територій, про колаборантів, тих українців, яких змусили отримати російські паспорти. 

Присутні на зустрічі отримали книги
Присутні на зустрічі отримали книги

В перший візит до Луцька  Володимир привіз подарунки для лучан
В перший візит до Луцька Володимир привіз подарунки для лучан

Наприкінці учасники зустрічі отримали книги та подарунки. Подібні зустрічі та презентація фільму «Як починалась війна. Хроніки. Свідки» пройдуть у Луцькому педагогічному коледжі, Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Луцькому національному технічному університеті.

 

 

 

 

 

Коментар
21/01/2025 Вівторок
21.01.2025
20.01.2025