«Спочатку дрони»: лучани вимагали від міськради збільшити витрати на допомогу ЗСУ замість бруківки

Лучани вимагали від Луцької міської ради зменшити обсяги витрат на капітальні ремонти і реконструкції об'єктів інфраструктури та збільшити витрати на допомогу ЗСУ.
Збори ініціативної групи «Спочатку дрони» відбулися у п’ятницю, 27 жовтня, біля головного корпусу ВНУ імені Лесі Українки. З учасниками поспілкувалась кореспондентка Район.Луцьк.
Другий місяць поспіль родичі військовослужбовців, волонтери та активна громадськість міста вимагають від міської ради припинити недоцільне використання коштів і натомість скерувати їх на армію – купівлю автівок, засобів зв'язку, амуніції для ЗСУ і добробатів.
Зокрема, на зустріч прийшли батьки загиблих військових.
Лідія Шевчук – мама бійця, який загинув нещодавно. За її словами, хлопець пішов захищати Україну у лютому 2022 року і був у війську півтора року.
«За цей час ні влада, ні наше місто йому чи його побратимам ніякої допомоги не надавали. У мене є багато чеків від «Нової пошти», які підтвердять, що я кожного тижня чи кожного місяця відправляла посилки – те, чого потребував мій син. Я, як мама, йому відсилала», – розповіла жінка.
До учасників акції прийшов і міський голова Ігор Поліщук.
Він стверджує, що з міського бюджету постійно спрямовуються кошти на придбання необхідного обладнання для військовослужбовців і що він особисто відвозив на передову дрони та інше.
А також розповів, що підписав розпорядження обмежити здійснення непершочергових видатків та встановити пріоритетними напрямами видатків з бюджету Луцької міської тергромади на підтримку ЗСУ.
Читати також: У Луцьку обмежать непершочергові видатки, пріоритет надаватимуть підтримці ЗСУ
На що натовп обурено почав скандувати «Ганьба».
Присутні вимагали провести круглий стіл разом із міськрадою, волонтерами та військовими, на якій скоординувати свої дії. Із цим питанням планують з’явитися на наступне засідання міської ради, яке відбудеться у вівторок, 31 жовтня.
Нагадаємо, вперше на одиничний пікет до міської ради із такою вимогою 25 вересня прийшов активіст Сергій Рижков. Тоді його не хоітли впускати до сесійної зали та не надали слова.
Наступна зустріч уже ініціативної групи відбулася 17 жовтня. Біля памʼятника Тарасові Шевченку волонтери та громадські активісти збирали підписи проти проведення капітальних ремонтів та реконструкцій інфраструктури у громаді. Зустріч об'єднала близько сотні лучан. У межах заходу зібрали понад 40 підписів. Відповідне звернення планують скерувати на розгляд наступної сесії міськради.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром