Віддали останню шану бійцю гірсько-штурмової роти та «Вовку Да Вінчі»: у Луцьку відспівали двох захисників

09 Жовтня 2023, 14:14
У кафедральному соборі Святої Трійці відспівали двох захисників 1323
У кафедральному соборі Святої Трійці відспівали двох захисників

Попрощалися з загиблими лучанами Богданом Ніколайчуком та Олексієм Масуровим, яких вбила росія на Сході України.

Відспівування почалося об 11:00 у понеділок, 9 жовтня, у кафедральному соборі Святої Трійці. Прощання відвідала і кореспондентка Район.Луцьк

Олексій Масуров народився 12 березня 1976 року, мешкав у Луцьку з дружиною та донькою. У лавах ЗСУ служив на посаді номер обслуги артилерійського взводу артилерійської батареї.

Віддати останню шану побратиму Олексію Масурову з позивним «Дніпро» зібралися бійці окремого штурмового батальйону «Вовки Да Вінчі» імені Дмитра Коцюбайла. Згадують побратима з теплом і вдячністю, поділилися з кореспонденткою Район.Луцьк відео за участі Олексія.

Світлина Олексія від побратимів «Вовки Да Вінчі»
Світлина Олексія від побратимів «Вовки Да Вінчі»

«Олексій – боєць легендарної першої танкової роти ОШБ «Вовки Да Вінчі». Він справжній син своєї землі, щирий, відвертий, героїчний. Для мене він був другою людиною після Дмитра Коцюбайла. Я воював спочатку з ним, потім з Льохою – це були легендарні люди. Гордий, що маю змогу називати їх своїми побратимами», – поділився побратим на позивний «Молот».

Солдат Олексій Масуров загинув 4 жовтня на Донеччині, виконуючи бойове завданняв біля села Кліщіївка Бахмутської міської громади.

Хрест Олексія Масурова
Хрест Олексія Масурова

Близькі Олексія Масурова біля його труни
Близькі Олексія Масурова біля його труни

«Вовк Да Вінчі»
«Вовк Да Вінчі»

Під час відспівування у кафедральному соборі стояло поряд дві закриті труни: одна Олексія, покрита прапором «Вовків Да Вінчі», друга Богдана – з короваєм. 

Світлина Богдана Ніколайчука
Світлина Богдана Ніколайчука

Богдан Ніколайчук народився 21 квітня 1968 року. Жив на Кічкарівці, мав технічну освіу. Спочатку викладав у Луцькому національному технічному університеті, пізніше був працівником «Укртелекому». У складі Збройних Сил Укураїни служив на посаді номер-обслуги гірсько-штурмової роти. 

Солдат Ніколайчук загинув 28 вересня у віці 55 років під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України в районі села Приютне Запорізької області, що знаходиться на межі з Донецькою областю.

Сусід та товариш Богдана Юрій розказав, що у загиблого залишилась тітка Галина та двоюрідний брат Віктор:

«Сім'єю Богдан так і не обзавівся, не було у нього ані дружини, ані дітей, ані батьків. Служити пішов більше року тому, а до того працював інженером. Ми бачились місяці три тому, коли він приїжджав у відпустку додому, на Кічкарівку», – розказав Юрій.

Попрощатися із загиблими зібралося чимало людей, у дворі собору утворили живий коридор. Проводжали бійців в останню путь, стоячи на колінах. 

Оркестр Національної Гвардії виконав Державний Гімн на честь загиблих захисників Богдана Ніколайчука та Олексія Масурова.

Прапори на автівках супроводу похорону
Прапори на автівках супроводу похорону

Поховали бійців на Алеї почесних поховань у селі Гаразджа.

Світлина Богдана Ніколайчука
Світлина Богдана Ніколайчука

Хрест Олексія Масурова
Хрест Олексія Масурова

Світлина Олексія Масурова
Світлина Олексія Масурова

Коментар
26/03/2025 Середа
26.03.2025