Громада УПЦ МП з Луцька разом із «забороненим» священником приєдналася до ПЦУ

02 Жовтня 2023, 09:43
Релігійна громада Свято-Марії-Магдалинівського храму УПЦ МП у Луцьку провела парафіяльні збори 8250
Релігійна громада Свято-Марії-Магдалинівського храму УПЦ МП у Луцьку провела парафіяльні збори

Релігійна громада Свято-Марії-Магдалинівського храму УПЦ МП у Луцьку провела парафіяльні збори, на яких прийняли рішення змінити юрисдикцію та доєднатися до Православної Церкви України.

Визначна подія сталася у неділю, 1 жовтня. Про це повідомляє Духовний Фронт України.

За єдність з ПЦУ проголосували близько 90% парафіян. Всі присутні є дійсними прихожанами від початку будівництва храму і добре знають один одного. Процес голосування, за згодою, зафіксували на відео, щоб це було незаперечним фактом.

Перед голосуванням отець Олександр нагадав, що він разом з парафіянами терпеливо чекали на конкретні дії ієрархів УПЦ щодо повного відділення від РПЦ і ще раз оголосив людям свою позицію та бажання про відновлення євхаристичного спілкування з Вселенською Патріархією і іншими Помісними Церквами.

«Я засуджую рф, що напала на нашу Україну, засуджую того, хто благословляє і виправдовує цю війну і релігійно мотивує йти і воювати проти України, тобто лжепатріарха Кіріла Гундяєва. Обурююся тим, що керівництво Української Православної Церкви так і не зробило повного від’єднання від РПЦ МП», – наголосив отець Олександр.

«Церква – це зібрання людей у молитві. Церква – це ви. Ті, які зараз стоять на службі. І не плутайте, будь ласка, Церкву із керівним органом: митрополія, єпархія, єпископи. То все є структура, керівний орган. Вони на себе перетягнули назву «Церква». Але Церква – це люди. Тому як зараз вирішить Церква, тобто ви люди – так я і зроблю, піду з людьми», – заявив священник.

Він також зазначив, що якщо громада проголосує за те, щоб лишитися в лоні УПЦ, то і це рішення він прийме і свою громаду не залишить.

У своїй промові священник наголошував, що з ПЦУ буде єднання. 

«Не перехід, не приєднання, а єднання. Єднання дає можливість зберегти свою ідентичність. Нас ніхто не заставляє, не спонукає переходити на богослужіння за новим стилем. Ніхто не диктує своїх особливих умов. Ми залишаємося такою громадою, якою були. Тільки міняється юрисдикція», – зазначив отець Олександр.

Нагадаємо, Митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл заборонив у служінні настоятелю цього храму Марії Магдалини, священнику Олександра КолбаДокумент датовано 29 вересня. Причиною для заборони стало спільне богослужіння священників УПЦ (МП) із представником Вселенського патріархату в Україні, єпископом Михаїлом 24 вересня. Останній, до речі, довгий час жив та служив на Волині. У літургії, окрім Олександра Колба, також брав участь архімандрит Київської єпархії УПЦ (МП).

 

Єпископ Михаїл назвав цю подію «історичною», адже це було перше співслужіння представників УПЦ (МП) та Вселенського патріархату з осені 2018 року. 

Тоді, слідуючи рішенню Священного Синоду Російської православної церкви, структура Онуфрія розірвала євхаристійне спілкування із Вселенським патріархатом. Священникам та єпископам заборонялось, не тільки разом служити й причащатись із представниками Вселенського патріархату, а й навіть брати участь у спільних заходах.

Рішення Московського патріархату тоді не підтримала жодна національна православна церква. Навіть найближчі союзники РПЦ продовжили спільне служіння та причастя із Вселенським патріархатом. Підкорились рішенню Синоду тільки власне частини самого Московського патріархату в країнах колишнього Радянського Союзу.

Читайте також: Ближче до Москви і далі від єднання: чим унікальний і важливий указ волинського митрополита УПЦ (МП)

 

 
Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром