Боратинська громада вчитиметься управляти відходами

29 Вересня 2023, 10:41
Боратинська громада вчитиметься управляти відходами 478
Боратинська громада вчитиметься управляти відходами

У Боратинській громаді розпочали реалізацію проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні».

У межах цього проєкту планується підвищити спроможність органів місцевого самоврядування щодо ефективного управління муніципальними відходами. Загалом участь у проєкті візьмуть 65 громад з семи областей України. Про це йдеться на сайті громади.

26 вересня ГО «Еколтава» зустрілася з представниками 10 волинських громад-учасниць проєкту. Під час зустрічі обговорили актуальний стан системи управління відходами та труднощі у даній галузі, з якими стикаються представники місцевої влади.

Закон України «Про управління відходами», що вступив у дію 9 липня 2023 року, започаткував важливі реформи у галузі поводження з твердими побутовими відходами. Ці реформи спрямовані на наближення України до європейських стандартів у даній галузі. Ефективна співпраця представників місцевого самоврядування, якісне стратегічне планування та управління відходами, а також інформаційна взаємодія з населенням — найважливіші пріоритети на шляху до європейських стандартів поводження з ТПВ.

Проєкт «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» передбачає як теоретичні, так і практичні заходи, зокрема, навчання у Школі муніципального менеджменту відходів (ММВ). Разом із досвідченими менторами – провідними експертами України в галузі управління відходами учасники будуть вчитися розробляти дорожні карти, які стануть основою для створення Місцевих планів управління відходами.

До того ж, в межах проєкту запланована розробка уніфікованого дизайну станції роздільного збору побутових відходів «Зелена точка», а також створення посібника з кращими практиками проведення інформаційно-просвітницьких кампаній. Частина накладу цієї збірки буде надрукована шрифтом Брайля.

 

Коментар
05/12/2023 Вівторок
05.12.2023