У Луцьку люди вимагали накласти мораторій на капремонти під час війни: їх не впустили на сесію міської ради

25 Вересня 2023, 17:50
У Луцьку люди вимагали накласти мораторій на капремонти під час війни 519
У Луцьку люди вимагали накласти мораторій на капремонти під час війни

Перед засіданням сесії Луцької міської ради, що відбулося 25 вересня, біля будівлі органу місцевого самоврядування зібралися до десятка жителів Луцька та Луцького району. 

Окремі з них прийшли закликати депутатів накласти мораторій на капітальні ремонти, будівництво й реконструкції, доки триває війна. Як розповів Суспільному лучанин Сергій Рижков, вимагає мораторію на капремонт усіх вулиць в місті, окрім об'єктів критичної інфраструктури.

«Не ремонтувати жодного двора. А для чого? Сьогодні в Одесі морський вокзал – хотів цей власник зробити інвестиції там на декілька десятків мільйонів євро. Зробив би він, і що? Всі так думають, що в нас не може… Ми тилове місто, і повинні у два рази більше робити, ніж робить Чернігів, Дніпро чи Запоріжжя», — сказав чоловік.

Висловитися проти витрати грошей на ремонти вулиць прийшли декілька людей. Серед них — житель Ківерців Дмитро Мірчук.

«Ми 30 років жили без дворів, без бруківок. Було важко, складно, але зараз, коли повномасштабна війна – це недоречно. Завдання першочергове – це допомога ЗСУ. Далі все буде після перемоги», — зазначив волинянин.

 

Висловити свою позицію чоловіки хотіли на сесії міської ради. Охорона на вході відмовилася їх пропускати.

Керівник господарсько-технічного відділу Луцькради Анатолій Махецький зазначив, що згідно з регламентом Луцькради доступ на сесію можливий за погодження (попереднього запису) секретаріату.

«Регламент Луцької міської ради. Я вам зараз за пропускний режим кажу. А що пропускний режим. Ми діємо відповідно до нормативного акту, який регламентує доступ в адміністративну будівлю», — каже посадовець.

 

Коли чоловіка пропустила одна з депутаток, прохід йому заблокували охоронці міського голови. Сергій Рижков викликав поліцію та зайшов до зали.

Депутати на голосуванні не підтримали надання активісту слова під час розгляду одного з питань. Обраниця громади Алла Доманська зазначила: міська влада мала б консультуватись при оголошенні тендерів на великі суми.

«Виникає питання доцільності, чи потрібно нам бульвар Дружби народів саме зараз ремонтувати. Я розумію обурення громадськості. З іншого боку, я підтримую те, що ремонтувати ми повинні. Але, можливо, ми можемо разом вибрати, що пріоритетніше», — говорить депутатка.

Луцький міський голова Ігор Поліщук на сесії цю ситуацію не коментував. 

Під час пленарного засідання Луцькі депутати звернулися до президента і парламенту з вимогою не вилучати з місцевих бюджетів гроші податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який сплачують військові. Як розповів міський голова, якщо ініціатива Уряду знайде підтримку у Верховній раді – з 1 жовтня 2023 року бюджет Луцької громади може втратити 60 мільйонів гривень.

Читайте також: Рідні загиблого лучанина пікетували під міською радою, щоб вулицю в Луцьку назвали на його честь

 

 

Коментар
05/12/2023 Вівторок
05.12.2023