У Луцьку реконструюють школу №13 за фінансової допомоги міжнародних партнерів

20 Липня 2023, 17:21
У Луцьку реконструюють школу №13 за фінансової допомоги міжнародних партнерів 507
У Луцьку реконструюють школу №13 за фінансової допомоги міжнародних партнерів

В обласному центрі Волині реконструюють комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів №13» на вулиці Чернишевського, 29.

У Луцькраді відбулася зустріч з представниками Програми розвитку ООН (ПРООН) з обговорення проєкту «Реконструкція комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа I-III ступенів №13», повідомляють на сайті ради.

Департамент економічної політики Луцької міської ради подав заявку на конкурс проєктів в рамках Надзвичайної програми для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), який 30 червня цього року затвердив обсяг його фінансування

Серед понад 250 заявок, луцький проєкт потрапив в число переможців. Загальна його вартість становить 173,577 мільйона гривень, з них – 144,796 мільйона гривень обсяг фінансування ЄІБ та 28,958 мільйона гривень – співфінансування Луцька.

Кошти ЄІБ нададуть у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Проєкт адмініструється ПРООН (UNDP).

«Школа наразі в аварійному стані, а вона є вкрай необхідною, адже мікрорайон стрімко забудовується та розвивається», – пояснив міський голова Ігор Поліщук.

Проєкт реконструкції школи №13 передбачатиме:

  • добудову до існуючої будівлі школи спортивного залу з допоміжними приміщеннями, актового залу, їдальні;
  • реконструкцію будівлі їдальні під майстерню;
  • добудову триповерхової будівлі з підвальним поверхом (укриттям). Перехід від існуючої частини школи дo добудови передбачили по всіх поверхах. Там навчатимуться діти 1-4 класів. Проєктна потужність об'єкта: приблизно 442 особи.

На першому поверсі добудови передбачається влаштування харчоблока з допоміжними приміщеннями i обіднім залом на 200 місць, 2-х класних приміщень, спальних приміщень для дітей 1-x класів, санвузлів для учнів, санвузлів для вчителів, бібліотеки з книгосховищем, медичного кабінету.

На другому поверсі добудови – спортивний та актовий зал, чотири класних приміщення, санвузли.

На третьому поверсі добудови – шість класних приміщень, кабінети.

Також передбачили: утеплення фундаментів пінополістирольними плитами; цоколя – мінераловатними плитами; зовнішніх стін – мінераловатними плитами з подальшим штукатуренням; дах – металопрофіль по дерев'яній кроквяній системі з латами, влаштування внутрішнього водопостачання та каналізації добудови.

Для обліку витрат води, на вводі водопроводу запроєктували водомірний вузол з лічильником, влаштування внутрішнього водопостачання та каналізації реконструйованих приміщень їдальні під шкільну майстерню. Існуюче обладнання i трубопроводи їдальні демонтуються.

На сьогодні, проєктно-кошторисна документація потребує коригування (остання версія 2021 року), зокрема зміну вартості ПКД та облаштування спеціалізованого укриття (за новими стандартами). На найближчій сесії передбачать мільйон гривень для цих цілей.

Луцька міська рада в найкоротші можливі терміни підготує необхідну документацію, щоб розпочинати реконструкцію.

У зустрічі взяли участь міський голова Ігор Полішук, заступниця міського голови Ірина Чебелюк, керівники структурних підрозділів міської ради, які братимуть безпосередню участь в реалізації проєкту, а також ключовий експерт з соціальних питань ПРООН Всеволод Яковлев, технічна експертка ПРООН Галина Кудра, експертка з фінансів та закупівель Тамара Бойко.

 

Довідково: програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром