Другий рік роботи луцьких депутатів: як оцінили

Підсумували роботу луцьких депутатів за другий рік повноважень.
Про це говорили під час конференції з підведення підсумків в рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», передає журналістка Район.Луцьк.
З 2018 року Луцьк приєднався до цієї ініціативи. В ході атестації досліджували роботу луцьких депутатів за підсумками другого року повноважень; оприлюднили результати експертного опитування щодо роботи депутатів Луцькради; визначили, як місцеві обранці налагодили свою роботу та взаємодію з громадськістю в умовах воєнного стану, хто з луцьких депутатів прозвітував про свою діяльність.
В оцінюванні керувалися Законом України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації» та брали до уваги регламент ради.
По кожному критерію оцінка депутата становила від 0 до 5 балів. Загальна оцінка – середній бал по кожному з критеріїв.
Критерії, згідно з якими здійснювалось оцінювання, базувались на відповідності діяльності місцевих депутатів за принципом відкритості, прозорості, доброчесності, підзвітності.
Критеріями виступали такі показники:
- розміщення інформації про депутата на офіційному сайті ради, зокрема біографічна довідка, що включає інформацію про освіту, місце і досвід роботи, партійну приналежність, а також партію від якої обрано депутатом, а також фотокартка депутата;
- оприлюднення повної та актуальної інформації про місце і час проведення прийому громадян, а також контактних відомостей для здійснення зв’язку з депутатом, здійснення регулярного особистого прийому громадян не рідше одного разу на місяць;
- регулярне інформування виборців про свою діяльність, зокрема за допомогою соціальних мереж. В першу чергу, брали до уваги сторінки депутатів у фейсбуці;
- дисципліна відвідування пленарних засідань сесій ради, дисципліна відвідування засідань постійних комісій, до яких входить депутат, оголошення депутатських запитів з актуальних питань розвитку громади під час пленарних засідань, дотримання принципу єдиного та неперехідного голосу депутата, належне врегулювання конфлікту інтересів в разі його виникнення під час прийняття рішень радою;
- наявність підтвердженої інформації про звіт за результатами його діяльності. Проведення публічної звітної кампанії. Публікація повного звіту про виконану роботу у ЗМІ, соціальних мережах та на сайті Луцької міської ради. Відповідність змісту звіту вимогам Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Інформування місцевої ради про результати свого звітування;
- інформування про використання коштів з депутатського фонду.
Також провели експертну оцінку. Експертами обрали головних редакторів засобів масової інформації, журналістів, які спеціалізуються на висвітленні діяльності міської ради, представників наукової спільноти. Експерти надавали індивідуальну оцінку кожному депутату Луцької міської ради, обирали критерії за якими вони оцінювали діяльність депутата.
Моніторинг проводили з січня 2022 року до березня 2023 року.
Загальний бал Луцьких депутатів за другий рік повноважень – 3,9 бала. Вищий показник лише у львівʼян.
За результатами експертного опитування луцькі депутати отримали 3,2 бала. За цими результатами вони поступаються хмельницьким та вінницьким.
Оцінювали 38 депутатів із 42, через те, що деякі з них стали на захист України в складі ЗСУ або ТрО.
Жоден з обранців не отримав найнижчу оцінку: 1 та 2 бали. У порівняні з першим роком, збільшилась кількість депутатів, які отримали 5 балів. Торік максимально оцінили 12% депутатів, цьогоріч – 17%.
Найвищу оцінку отримали: Андрій Лучик, Михайло Наход, Алла Надточій («Громадянський Рух «Свідомі»), Алла Доманська, Ірина Колковська («Європейська Солідарність»); Ігор Курілін, Євгеній Ткачук («За майбутнє»).
4 бали отримали 48% депутатів: Андрій Авраменко, Дмитро Грачов, Олександр Козлюк, Ірина Чебелюк (ВО «Батьківщина»); Юрій Безпятко, Віталій Бондар, Микола Дуда, Роман Кравчук, Оксана Лєщинська, Вікторія Майборода, Андрій Разумовський, Олег Тарасюк, Катерина Шкльода («За майбутнє»); Андрій Маруняк, Валентин Хаймик і Тарас Шкітер («Громадянський Рух «Свідомі»); Володимир Пшибельський, Михайло Щур (ВО «Свобода»); Оксана Руднік, Олександр Ткачук («Слуга народу»).
3 бали отримали 26% депутатів: Андрій Білан, Алла Жупанюк (ВО «Свобода»); Андрій Костенко, Юлія Сачковська («Слуга народу»); Ігор Гнетньов, Лілія Каньовська, Олександр Лазука, Валентина Малютіна, Микола Яручик («Європейська Солідарність»); Юлія Дацюк, Оксана Степанюк («За майбутнє»).
За Результатами експертного оцінювання жоден з депутатів не отримав оцінку 5 балів, двоє отримали 2 бали. Більшість негативно оцінила роботу Андрія Костенка та Олександра Ткачука.
На сайті Луцької міської ради оприлюднені біографії усіх 42 депутатів. Не вказали партійну приналежність у своїх біографіях: Юрій Безпятко, Віталій Бондар, Юлія Дацюк, Оксана Лєщинська, Андрій Разумовський («За майбутнє»); Олександр Козлюк, Ірина Чебелюк (ВО «Батьківщина»); Юрій Моклиця («Європейська Солідарність»).
Не оприлюднили контактні телефони приймалень депутатів: Романа Бондарука, Андрія Костенка, Оксани Руднік, Юлії Сачковської, Олександра Ткачука («Слуга народу»), Ігоря Гнетньова, Лілії Каньовської, Ірини Колковської, Олександра Лазуки («Європейська Солідарність»), Дмитра Грачова (ВО «Батьківщина»).
Представники жодної політичної партії у Луцькій міській раді не оприлюднювали анонсів прийомів громадян чи графіків здійснення таких прийомів на партійних сайтах за період другого року повноважень.
Усі депутати Луцької міської ради здійснюють особистий прийом громадян за визначеними самими ж депутатами графіками. Інформація про час і графік здійснення прийому, адреса громадської приймальні чи місця проведення прийому, а також контактна інформація частково чи повністю оприлюднена на сайті Луцькради щодо кожного місцевого обранця.
Повні відомості про здійснення прийому громадян оприлюднені щодо 71% депутатів. Йдеться про таких депутатів, як: Юрій Безпятко, Віталій Бондар, Юлія Дацюк, Микола Дуда, Роман Кравчук, Ігор Курілін, Оксана Лєщинська, Вікторія Майборода, Андрій Разумовський, Оксана Степанюк, Олег Тарасюк, Євгеній Ткачук, Катерина Шкльода («За майбутнє»); Алла Доманська, Валентина Малютіна, Юрій Моклиця, Олександр Ніколайчук і Микола Яручик («Європейська Солідарність»); Андрій Лучик, Андрій Маруняк, Алла Надточій, Михайло Наход, Валентин Хаймик і Тарас Шкітер («Громадянський Рух «Свідомі»); Андрій Білан, Алла Жупанюк, Володимир Пшибельський, Микола Федік та Михайло Щур (ВО «Свобода»); Ірина Чебелюк (ВО «Батьківщина»).
Адреси громадських приймалень чи місця проведення особистого прийому громадян не оприлюднили лише двоє представників депутатського корпусу Луцькради (5%) – Андрій Авраменко та Олександр Козлюк (ВО «Батьківщина»).
Графік здійснення особистого прийому громадян не оприлюднений на сайті міської ради щодо депутатів: Андрія Авраменка та Олександра Козлюка (ВО «Батьківщина»), Романа Бондарука, Оксани Руднік і Юлії Сачковської («Слуга народу»).
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром