До «Луцькводоканалу» не підключатимуть суміжні громади

28 Червня 2023, 15:56
Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк 879
Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк

Депутати міської ради тимчасово обмежили підключення до мереж КП «Луцькводоканал» для об’єктів, які знаходяться поза межами Луцької міської територіальної громади.

Під час чергової 47 сесії міської ради розглянули питання «Про врегулювання питання приєднання до систем комунального підприємства «Луцькводоканал» суміжних громад». Сесію відвідала кореспонентка Район.Луцьк.

Рішенням Луцької міської ради встановили тимчасовий мораторій на доступ до потужностей комунального підприємства «Луцькводоканал» в частині централізованого водопостачання та водовідведення для об’єктів, що знаходяться поза межами Луцької міської територіальної громади. А саме з тими, на які не видано технічні умови на момент набрання чинності цього рішення. 

Підключення буде можливе тільки після затвердження та надання Луцькій міській раді генеральних планів відповідних населених пунктів (суміжних громад) щодо систем централізованого водопостачання та водовідведення.

КП «Луцькводоканал» не проводитиме видачу технічних умов інженерного забезпечення об’єктів будівництва, що розташовані на території суміжних громад.

Однак, ці обмеження не діятимуть за наявності договору спільного фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, об’єктів інфраструктури, укладеного між Луцькою міською радою та суміжною громадою, в межах, визначених таким договором та за наявності договору, укладеного між комунальним підприємством «Луцькводоканал» та суб’єктами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на суміжних територіях за оптовим тарифом в межах договірних витрат водоспоживання (водовідведення).

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк повідомив, що нині йде дуже велике навантаження на мережі. Комунальне підприємство обслуговує не лише мешканців нашої громади, але й суміжних. 

«Однак законодавство змінюється і необхідно переформатовувати умови співпраці. Якщо суміжні громади долучаться і будуть спільно з нами фінансувати роботи з оновлення мереж, то мешканці і їхніх громад зможуть нормально користуватися нашими мережами», – доповів Віктор Гуменюк.

Міський голова Ігор Поліщук додав, що нині у суміжних громадах будується багато багатоквартирних будинків, але ніхто не вивчає, чи КП «Луцькводоканал» має можливості підключити їх до мереж.

«Якщо ми відмовляємося, то вони через суди і антимонопольний комітет зобов’язують нас підключити їх до мереж водопостачання та водовідведення. Це ненормально. Ніхто не питає, чи ми маємо потужності для цього. Нині на території Підгайцівської ОТГ заплановано 35 тисяч квадратних метрів багатоквартирної житлової забудови і всі вони хочуть підключитися до мережі водопостачання та водовідведення  Луцька. 

Якщо ми їх підключимо, то «покладемо» нашу системо водопостачання і водоведведення. Так не може бути»,– наголосив міський голова.

Ігор Поліщук додав, що провів попередні переговори з головою Боратинської ОТГ Сергієм Яручиком і він готовий співпрацювати. 

«Ми будемо напрацьовувати з цією громадою відповідний документ. У свою чергу, керівництво Підгайцівської ОТГ не йдуть на співпрацю з нами», – сказав Ігор Поліщук.

Читайте новини Волині у нашому телеграм

 

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром