Боржникам «Луцькводоканалу» блокуватимуть картки й рахунки

«Луцькводоканал» залучає приватних виконавців для боротьби із боржниками.
Боржникам оперативно блокуються усі їхні картки й рахунки, усі фінансові та майнові операції тощо, відповідно до прийнятих вимог законодавства. Про це йдеться на сайті Луцькради.
«У Луцькій громаді ще задовго до великої війни існувала певна категорія громадян (близько 5% від загальної кількості споживачів), які не сплачували за послуги водопостачання і водовідведення, нарощуючи чималі борги. А нині, коли вимоги до споживачів пом’якшилися, а зупиняти надання послуг боржникам заборонено, є категорія людей, які використовують ці обставини у власних інтересах, вважаючи, що таким чином уникнуть відповідальності. Однак ці боржники порушують принцип справедливості й рівності та викликають справедливе обурення у тих людей, які своєчасно і в повному обсязі оплачують комунальні послуги», – інформує пресслужба водоканалу.
КП «Луцькводоканал» упродовж двох років відпрацьовувало різні методи роботи з боржниками – застосовувалися оповіщення, попередження, візити та детальне інформування боржників.
«На жаль, це не давало очікуваного ефекту. Але настав той час, коли кожен із боржників нестиме відповідальність за ігнорування своєчасної оплати послуг водопостачання і водовідведення. Наразі підприємство відпрацювало модель, яка спонукає боржників оплачувати свої борги дуже швидко і в повному обсязі. На сьогодні вже понад 400 боржників за послуги водопостачання і водовідведення зафіксовано в судовому порядку й автоматично передано до виконання приватному виконавцю. За чотири місяці 2023 року подано позовів на загальну суму 7,4 мільйонів гривень. Робота з боржниками пришвидшилась завдяки тому, що цю діяльність провадять приватні виконавці, а не тільки державні, як це було в минулому. Нова модель роботи діє дуже швидко та ефективно», – переконані на підприємстві.
Читайте також: Понад 70 волинян долучились до робіт із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС
«Тому закликаємо всіх боржників за послуги водопостачання і водовідведення погасити свої заборгованості якомога швидше, оскільки упродовж цього року підприємство планує охопити всіх боржників судовими рішеннями й всі вони будуть передаватися приватному виконавцю. Таким чином буде досягнуто справедливості відносно тих сумлінних споживачів, які сплачують за комунальні послуги своєчасно навіть за нинішніх надскладних умов. І дуже важливо, що таких відповідальних споживачів у Луцькій громаді – більшість. Приблизно 19 із 20 споживачів є порядними й відповідальними в питанні оплати за послуги водопостачання і водовідведення у Луцькій громаді», – йдеться у дописі.