Триває реконструкція Брищенського полігону: скільки це коштуватиме

09 Червня 2023, 13:02
Брищенський полігон 582
Брищенський полігон

Щодня на полігон твердих побутових відходів поблизу села Брище завозять майже 200 тонн сміття з Луцької, Боратинської, Підгайцівської громад та міста Рожище. 

Наразі на полігоні тривають роботи з реконструкції і будівництва нової дороги. Про це розповів Суспільному начальник полігону Олександр Обштир.

У травні цього року працівники Державної екологічної інспекції провели огляд полігону, розповів еколог Олександр Ткачук. З його слів, полігон потребує розширення.

«В листопаді місяці може бути критичний момент, що в проєкті рекультивації старого полігону вже не буде куди дівати їм сміття. Швидкими темпами іде будівництво нової черги і в даному випадку це спасе ситуацію», – зазначив заступник начальника Держекоінспекції області.

Одна карта полігону нині законсервована, захоронення сміття відбувається на другій, розміром вісім гектарів, каже директор комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк.

З метою мінімізації впливу на довкілля периметр карти обваловували глиною. 

«Потім він буде закриватися дренажним шаром, зверху буде родючий ґрунт для зелених насаджень, щоби не було ерозій», – додав Марценюк.

У рамках проєкту реконструкції та рекультивації на полігоні облаштовують нову локацію захоронення сміття, уже готовий котлован та зона очистки фільтрату. Зі слів директора «Луцькспецкомунтрансу», розмір нової карти – три гектари.

«Будуть побудовані комунікації, фільтратовідведені лотки, колодязі, де буде збиратися в накопичувальні озера. І буде установка, яка буде чистити цей фільтрат. Воно запроектоване, щоб цей фільтрат не попадав в навколишнє середовище», – сказав керівник КП.

Також на території полігону йдуть підготовчі роботи з будівництва дороги.

Як розповіла директорка міського департаменту фінансів Лілія Єлова, для безперебійного функціонування полігону у цьому році виділили 26 мільйонів 700 тисяч гривень з бюджету Луцької громади,

«На обваловку сім мільйонів, на реконструкцію мереж п'ять мільйонів, і 14, 7 на реконструкцію самого полігону. Крім того, ще півтора мільйона нам дала Підгайцівська тергромада», – зазначила посадовиця.

 

Коментар
20/02/2024 Вівторок
20.02.2024