У Луцьку вшанували памʼять загиблих від рук радянської влади кримських татар

18 Травня 2023, 15:02
Вшанування памʼяті 706
Вшанування памʼяті

18 травня в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу.

Саме 18 травня 1944 року почалася насильницька депортація кримських татар. Звинувативши їх у колабораціонізмі, радянська влада відправляла людей на спецпоселення до Середньої Азії, запроторювала у ГУЛАГ. Про це йдеться на сайті Луцькради. 

«На збори виселенцям давали 15 хвилин. Всім членам родини дозволялося брати з собою до 500 кілограмів речей і продуктів, однак в реальності все обмежувалося ручною поклажею. Майно кримських татар, що залишилося на півострові, описували й передавали переселенцям з Росії. Масове повернення на батьківщину кримців припало на 90-ті роки. Про увесь трагізм ситуації розповів голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов», – йдеться у публікації.

 Аби згадати ті непрості часи й віддати данину пам'яті жертвам тоталітарного режиму, він та інші представники громадської організації «Кримські татари Волині» зібралися на Замковій площі у Луцьку, де відбулися урочистості. На них були присутні духовенство, представники обласної і міської влади. Вони поклали квіти до пам'ятного знаку, а потім хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих, позаяк в ешелонах смерті й у місцях спецпоселень померли понад 100 тисяч кримських татар.

 

 

Коментар
05/12/2023 Вівторок
05.12.2023