Urban Vision Lutsk: особливості та потенціал міста

13 Травня 2023, 10:22
Презентація проєкту Urban Vision Lutsk 1547
Презентація проєкту Urban Vision Lutsk

У центрі Дія.Бізнес Луцьк анонсували проєкт Urban Vision Lutsk.

У п'ятницю, 12 травня, у приміщенні центру зібралися урбаністи з різних міст України. На події побувала журналістка Район.Луцьк.

Спікери
Спікери

Дем'ян Данилюк, консультант із питань сталої мобільності ГО «Віжн зеро», ознайомив присутніх з азами урбаністики. Навів приклади інших міст та країн. Наголосив на важливості розбудови міст так, аби покращувати екологію, що вплине на стан та якість нашого життя. Адже забруднене повітря негативно впливає на людей.

Дем'ян Данилюк
Дем'ян Данилюк

Максим Головко, архітектор та співзасновник офісу міських проєктів «Урбанина» також наголошував на темі екології та наводив приклади проєктів інших міст України, а також закордонних.

Максим Головко
Максим Головко

Адам Харбер ідейник і засновник ГО «Алгоритм дій» не зміг з'явитися особисто, проте зв'язався із присутніми через відеозв'язок. Він ініціював проєкт Urban Vision Lutsk, тому розповів про нього детальніше.

Адам Харбер
Адам Харбер

«Ми маємо намір перетворити Луцьк на локальний креативний і технологічний хаб. Для цього ми взяли на себе певні задачі», – повідомив Адам Харбер.

Ці задачі – можливість об’єднати спільноту однодумців; створити простір або простори, де люди обмінюються точками зору, ідеями та презентують певні концепції; навчання абсолютно новим речам, які раніше були або недоступні, або неактуальні; реалізація самотужки проєктів, які спрямовані на поліпшення середовища навколо нас; використання нових підходів: якісно, довго і дорого.

Робота над проєктом вже розпочалася. Команда профінансувала власним коштом урбаністичне дослідження Луцька. Досліджують можливість будівництва і створення великого хабу в Луцьку.

«Цей хаб, на нашу думку, це величезний простір, де дизайнери, айтішники, підприємці, фінансисти, науковці, інвестори взаємодіють між собою і позитивно впливають на наш регіон через реалізацію своїх бізнесових або соціальних ідей», – розповів Адам.

Серед проєктів, які вже реалізують – Дія.Бізнес. Це перший простір, який вони створили спільно з Мінцифри. Він створений для того, щоб був простір, де молодь і активні люди з нашого міста можуть навчатися. Це своєрідний навчальний хаб.

Другий проєкт – це житло для внутрішньо переміщених осіб.

Робота над проєктами прописана на багато місяців вперед.

Детальніше про проєкти та майбутню роботу розповіла Олександра Нарижна – архітекторка, урбаністка, керівниця офісу міського розвитку Urban Reform.

Олександра Нарижна
Олександра Нарижна

Основна мета проєкту: підвищити якість життя в місті, зробити його більш привабливим для мешканців, забезпечити сталий розвиток, економічну активність та відкритість.

Цілі проєкту:

  • визначення потенціалів міста, формування спільної візії майбутнього;
  • визначення інструментів для зростання туристичної та інвестиційної привабливості міста;
  • створення моделі зв'язності міста через інтеграцію природи та нові пішохідні маршрути;
  • підвищення якості життя, доступності, зручності та візуальної привабливості простору центральної частини міста для всіх верств населення.

Етапи проєкту:

  • дослідження (весна 2023);
  • майстер-план центру (літо 2023);
  • презентація та публічне обговорення (осінь 2023);
  • співпраця та імплементація рішень.

Долучитись до дослідження можна, взявши участь у воркшопі «Майбутнє Луцька», який відбудеться 27 травня. Також у травні запустять онлайн опитування: «Як розбудити старе місто?».

Коментар
13/01/2025 Понеділок
13.01.2025