У Баєві провели обряд благословення бджіл

31 Березня 2023, 14:10
У Баєві благословили бджіл 962
У Баєві благословили бджіл

У музеї історії села Баїв і Волинського бджільництва 30 березня відбулося обрядове дійство, приурочене до Дня Теплого Олекси. 

В українській традиції 30 березня пов’язують з закінченням зимових холодів і настанням справжньої теплої весни. День Теплого Олекси має важливе значення для пасічників, адже це перше свято у році, що безпосередньо стосується бджільництва. Саме цього дня бджолярі виносять вулики і благословляють бджіл на плідну працю впродовж сезону. Про це йдеться на сайті Боратинської громади. 

У Баєві цього разу навіть запросили гостей, щоб показати, як проходить обряд благословення бджіл. Чимало людей долучилися до цього дійства, дізнавшись багато нового не лише про сам обряд, а й про тонкощі взаємодії з бджолами, їхні особливості та життєвий цикл. Очільник музею, пасічник Іван Душак показав гостям своїх крилатих підопічних і розповів про їхній соціальний устрій. В стінах музею учасники ознайомилися з експозицією, побачили, як виглядав традиційний бджільницький реманент, за допомогою якого видобували мед у давні часи, а також інші старожитності, наприклад, предмети домашнього побуту.

Після завершення обрядового дійства гостей запросили до не менш цікавої частини заходу — дегустації питних медів. Учасники покуштували різноманітні напої на основі продуктів бджільництва у поєднанні з традиційними українськими стравами.

Для гостей заходу також представили широкий асортимент медової продукції, до якого увійшли не лише різні сорти меду та ласощів з нього, а й лікувальна та доглядова косметика на основі продуктів бджільництва. Був там навіть бджолиний помор, який, як виявилося, володіє потужними оздоровлюючими властивостями. 

«Бджола існує стільки, скільки існує життя на Землі. Відродження бджолярства має велике значення для розвитку нашої громади і нашої країни взагалі, адже Україна є чи не найбільшим експортером меду на світовий ринок», – каже жителька Боратинської громади Галина.

«Сьогодні, побувавши на даному заході, я спостерігала обряд, традицію, яку споконвіків використовують бджолярі – освячення вулика. Було дуже цікаво, змістовно, думаю, це можна віднести до нематеріальної культурно-історичної спадщини», – розповідає про свої враження Людмила, жителька Боратинської громади.

Серед організаторів заходу — Володимир Дмитрук, віцепрезидент Спілки пасічників України. Маючи двадцятирічний досвід у галузі бджільництва та здійснюючи активну громадську діяльність, Володмир щедро ділився своїми знаннями з учасниками.

«Сьогодні дуже вдало провели день. Сьогодні свято — Теплого Олексія, тож ми зібралися у Баївському музеї бджільництва, де ми часто проводимо подібні зустрічі. Дуже гріє душу, коли твоя робота і знання комусь корисні. Ми працюємо не для себе, ми працюємо для людей. І коли тебе уважно слухають, ще й потім щось запитують, щось хочуть придбати — це дуже приємно. Люди стають добрішими, здоровішими. Тому такі заходи слід проводити частіше, залучати до цього якомога більшу аудиторію, щоб ми, пасічники могли донести до людей цю продукцію. Адже ми лише допомагаємо нашим бджілкам зафасувати і правильно подати їхню роботу. Я колись почув цікаву тезу, що пасічник — це посередник між бджолою і людиною. Отаким посередником мені цікаво бути, хоча, за фахом я інженер-механік. Тож такі зустрічі дають наснагу для нових звершень», – ділиться своїми враженнями Володимир Дмитрук.

Коментар
16/04/2024 Понеділок
15.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром